Α2 γυναικών: Βλέπει πλέι οφ ανόδου ο ΑΟ Ιωαννίνων - greekhandball.com

Α2 γυναικών: Βλέπει πλέι οφ ανόδου ο ΑΟ Ιωαννίνων

Ένα ακόμη «διπλό» στο φετινό πρωτάθλημα της Α2 κατηγορίας χάντμπολ (3ος Όμιλος), πρόσθεσαν στο ενεργητικό τους, οι γυναίκες του ΑΟΙ, που στην Κέρκυρα «καθάρισαν» εύκολα το ματς με τον τοπικό Φαίακα.

Η ομάδα του Κώστα Χαρίση, παρά τις απουσίες δυο βασικών παικτριών (Viler – Μητκάνη), έδειξε από την αρχή του αγώνα τις διαθέσεις της και μόλις στο 15’ ήταν μπροστά στο σκορ με 1-6, με τις Γιαννιώτισσες να παίζουν για ένα ακόμη παιχνίδι πολύ δυνατή και αποτελεσματική άμυνα.
Χαρακτηριστικό είναι το γεγονός πως με το τέλος του πρώτου ημιχρόνου ο ΑΟΙ είχε δεχθεί μόλις 4 γκολ, ενώ και στην επανάληψη του αγώνα οι
αθλήτριες του ΑΟΙ, μπήκαν εξίσου δυνατά και συνέχισαν την πολύ καλή εμφάνιση.

Στο 45’ το ματς ήταν στο 12-21 και έτσι ο Κώστας Χαρίσης είχε την ευκαιρία να δώσει χρόνο συμμετοχής σε όλες τις γυναίκες που συμμετείχαν στην αποστολή, με τον ΑΟΙ να παίρνει μια εύκολη νίκη με 16-26 και να παραμένει στη δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα του ομίλου.

Α.Ο. ΦΑΙΑΞ - ΑΟ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ 16-26
Τα πεντάλεπτα: 0-2, 1-3, 1-6, 2-11, 3-13, 4-14 (ημ), 6-16, 8-18, 12-21, 14-22, 16-26, 16-26 (τελ).
Α.Ο. ΦΑΙΑΞ: Ε. Ντάλλα (4), Ευ. Μάμαλου (1), Θ. Νικολαϊδου (2), Ι. Κολοβού (3), Ελ. Βαπτισμα (2), Αλ. Γκινίκα, Δ. Κατσώλη, Κ. Πάντου (3), Μ. Χονδρογιάννη, Ολ. Πεπόνη (1), Αθ. Τσάβου, Β. Θεοδώρου, Ε. Πρωτοψάλτη.

ΑΟΙ (Κώστας Χαρίσης): Ε. Βλαχοπούλου, Ηλ. Κεϊσογλου, Ελ. Ιωαννίδου (5), Στ. Μπλίζου (1), Μ. Εφαπλωματά (1), Π. Λιάκου, Κ. Κυριαζή (9), Σ. Σωτηροπούλου, Αδ. Γκόγκου, Μ. Ζαμπαλά (2), Τ. Ιωάννου (6), Μ. Δουμπού (2), Αμ. Τσελέπη, Ελ. Κάππη. (Συνοδός αποστολής Σόνια Τραγουδαρά).