ΕΣΧΑ Εφήβων: Νίκη του Άρη Νικαίας στο Κορωπί - greekhandball.com

ΕΣΧΑ Εφήβων: Νίκη του Άρη Νικαίας στο Κορωπί

Τη νίκη με 21-26 επί του ΑΣ Παπασιδέρης Κορωπίου, πήρε ο Αρης Νικαίας, στα πλαίσια της 7ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος ΕΣΧΑ Εφήβων.

Ο Άρης πήρε το προβάδισμα στο σκορ από την αρχή και στο ημίχρονοπροηγήθηκε με 4 γκολ διαφορά (12-16). Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν στο δεύτερο ημίχρονο και με ενα επιμέρος 7-3, ισοφάρισαν το σκορ σε 19-19 στο 40'.
Η συνέχεια όμως δεν ήταν ανάλογη, αφού ο
Άρης βελτίωσε την άμυνα του, δεχόμενος μόλις 2 τέρματα σε 20 λεπτά και βρίσκοντας λύσεις στην επίθεση, κατάφερε και πήρε τη νίκη με 21-26.

ΑΣ “ΓΣ ΠΑΠΑΣΙΔΕΡΗΣ” - ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 21-26
5’ λεπτα: 1-3, 4-5, 6-7, 6-10, 8-12, 12-16 (ημ.) 15-18, 19-19, 20-22, 21-24, 21-25, 21-26

ΑΣ “ΓΣ ΠΑΠΑΣΙΔΕΡΗΣ” ΚΟΡΩΠΙΟΥ (Janca Dragan): Gembarowskj (τ/φ), Βαλοπετρόπουλος 2, Καββάλος, Δεληκούρας, Βλάχος 2, Φακίνος, Γουέις 5, Καραμήτρος 5, Χούντας 2, Αλευρέας Χ 5, Παπαγεωργάκης, Παύλου, Stathi (τ/φ).

ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ (Παναγιώτης Μελετάκος): Terlecki (τ/φ), Γιαμπουράνης 2, Καραγκούνης 1, Τόμοβιτς, Μαυρομάτης Δ 4, Αθανασίου, Ραγκούσης 2, Τόμσον 6, Παπαδημητρίου (τ/φ), Παπαδάκης 1, Ζαφειράκης, Ποδογοριανιώτης 5, Ταβλαρίδης 1, Ποταμούσης 4, Μαυρομάτης Σ.
Διαιτητές: Λεφάκης-Μολφέτας