Πρώτη εκτός έδρας νίκη για τα Βριλήσσια - greekhandball.com

Πρώτη εκτός έδρας νίκη για τα Βριλήσσια

Πρώτη φετινή εκτός έδρας νίκη για τα Βριλήσσια που επικράτησαν στο Βόλο με 18-20 απέναντι στον Κένταυρο Αγριάς.

Η ομάδα των Βριλησσίων μπήκε στο παιχνίδι πολύ σοβαρή και εκμεταλλευόμενη την εμπειρία της απέναντι στη νεανική ομάδα της Αγριάς, επέβαλλε το ρυθμό της παίρνοντας το προβάδισμα από την αρχή, για να λήξει το ημίχρονο με σκορ 8-14.

Ανάλογη εικόνα και στο δεύτερο ημίχρονο με τους φιλοξενούμενους να κρατάνε μια διαφορά ασφαλείας που έφτανε τα 5 τέρματα μέχρι το 50 όπου το σκορ ήταν στο 15-20. Μετά το 50' οι
γηπεδούχοι προσπάθησαν να επιστρέψουν στο παιχνίδι, όμως ήταν αργά αφού στα 10 λεπτά που απέμεναν, το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν τη διαφορά για να λήξει η αναμέτρηση με σκορ 17-20 για την ομάδα των Βριλησσίων

ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΑΓΡΙΑΣ - ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ 18-20
Πεντάλεπτα: 1-4, 3-6, 4-8, 6-11, 6-12, 8-14 (ημχ.) 9-15, 11-17, 14-19, 15-20, 17-20, 18-20.

ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΑΓΡΙΑΣ: Καραπαναγιωτίδης, Σαμαράς, Κρατήρας (1), Αργέντος, Λοίζου (4), Καρανάσος (2), Ασαρίδης (3), Ζωναρόπουλος (5), Νούλης (2), Μιμίκος (1), Μιχαηλίδης, Κοντογιώργης, Μάνο, Μακρής.

ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ: Τσικογιαννόπουλος, Ντούσικος (4), Κορμάζος (5), Ορκάς (2), Λάγιος, Κατρής, Νικολακόπουλος (3), Κλέωπας (2), Κατσαρός, Δουνάκης, Κότσιρας, Ράμμος (2), Τσιβρανίδης, Λάλιος, Σομπιρακούλ (2), Σταύρου.
Δίλεπτες: 4 - 7
Πέναλτι: 1/2, 4/6.