Με το δεξί η πρεμιέρα - greekhandball.com

Με το δεξί η πρεμιέρα

Πρεμιέρα στην Α2 γυναικών και ο Άρης Νικαίας επικράτησε της Ηλιούπολης 2006 με 28-18, στο παιχνίδι του 1ου ομίλου. Οι φιλοξενούμενες ξεκίνησαν δυνατά, αιφνιδιάζοντας τις παίχτριες του Άρη και διατηρούσαν ενα προβάδισμα μέχρι το 20' (6-8). Στο τελευταίο δεκάλεπτο του Α' ημιχρόνου ο Άρης Νικαίας ισορρόπησε το παιχνίδι και κατάφερε να περάσει μπροστά στην ανάπαυλα με σκορ 10-9. Στο δεύτερο ημίχρονο οι παίχτριες του Αλέκου Περάκη μπήκαν συγκεντρωμένες στο παιχνίδι και εκμεταλλευόμενες την εμπειρία τους, αύξαναν
σταδιακά τη διαφορά, για να τελειώσει η αναμέτρηση με 28-18, απέναντι σε μια Ηλιούπολη που έδειξε πολύ καλά στοιχεία, απέναντι σε εναν πολύ δυνατό αντίπαλο.

ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ - ΑΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ 2006: 28-18
Πεντάλεπτα: 0-3, 3-5, 5-7, 6- 8, 9- 9,10-9 (ημ) 13-9, 16-12, 17-14, 22-15, 26-17, 28-18 (τελ)

ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ (Περάκης Α): Καπλανίδου 2, Σταματινικόλου, Μαυριογιώργη Ν 8, Αλούρδα (τ/φ), Khurshudyan, Σαούλου, Δαρζέντα 1, Κυριακίδου 1, Μαυρογιώργη Δ, Σιάπχα 2, Χωριανοπούλου 3, Boeva, Καραγιάννη 10, Tenkerian 2, Παρέσογλου Β (τ/φ).

ΑΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ 2006 (Γεμελιάρης Κ): Κολτσάκου, Τσιομίδου Κ, Τσιομίδου Α 4, Αρώνη, Φασιλάκη, Γάκη, Μουρκοκώστα, Ποδηματά 5, Σκληρού 1, Βάμβολη 1, Γεμελιάρη, Μανιάτη, Παπαγιανοπούλου 3, Qosellari, Χούτου 1.
Διαιτητές: Βήτας - Περδικούρης