Νίκησε Καματερό και βλέπει Πήγασο ο ΔΙΚΕΑΣ - greekhandball.com

Νίκησε Καματερό και βλέπει Πήγασο ο ΔΙΚΕΑΣ

Ο ΔΙΚΕ.ΑΣ συνέχισε το σερί των νικών του (6η συνεχόμενη), αυτή τη φορά με αντίπαλό του τον Γ.Α.Σ. ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ και στρέφει το βλέμμα του στο κομβικό για την άνοδο παιχνίδι με τον Πήγασο στο Αϊγιο. Το ΚΑΜΑΤΕΡΟ αν και βρέθηκε από την αρχή πίσω στο σκορ πάλεψε αξιέπαινα και κόντραρε το ματς στη μεγαλύτερη διάρκειά του.

Ο ΔΙΚΕ.ΑΣ. μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και με πολύ καλή άμυνα και οργάνωση στην επίθεση, κατάφερε να πάρει γρήγορα μια διαφορά 5 τερμάτων και να προηγείται έτσι στο πρώτο
τέταρτο με 7-2. Ο Παναγιώτης Ασλανίδης βλέποντας το σκορ να ξεφεύγει, κάλεσε τους παίχτες του σε τάιμ αουτ ύστερα από το οποίο οι φιλοξενούμενοι παρουσίασαν διαφορετική εικόνα και  παίζοντας καλύτερη άμυνα και πιο οργανωμένα στην επίθεση, κατόρθωσαν να μειώσουν στα 2 τέρματα και να λήξει έτσι το πρώτο ημίχρονο με σκορ 10-8.

Στην επανάληψη και μέχρι το 40΄το παιχνίδι ήταν όπως και στο πρώτο ημίχρονο. Μετά το 40’ η ομάδα του Θοδωρου Γκίνη ανέβασε τους ρυθμούς της και με τέλεια αμυντική λειτουργία και γρήγορες αντεπιθέσεις ανέβασε τη διαφορά στα 10 τέρματα και δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στους φιλοξενούμενους.

Το τελευταίο 10λεπτο ο ΔΙΚΕ.ΑΣ. χρησιμοποίησε για ακόμη μια φορά 5 παίχτες από το παιδικό οι οποίοι άφησαν ευχάριστη εικόνα αφού κατάφεραν να διατηρήσουν τη διαφορά των 10 goal μέχρι το τέλος του παιχνιδιού(24-14).

ΔΙΚΕΑΣ - ΓΑΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ 24-14
ΠΕΝΤΑΛΕΠΤΑ : 2-0, 5-2, 7-2, 8–5, 9–7, 10–8 (ημ. ) 11-8, 15-10, 19-10, 20-10, 22-12, , 20-10, 22-12, 24-14 (τελ.)
Α.Σ.Ν.Ι. ΔΙΚΕ.ΑΣ. : (ΓΚΙΝΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ): ΚΑΡΑΜΠΟΥΡΝΙΩΤΗΣ(1), ΑΡΖΟΓΛΟΥ(1), ΖΑΧΑΡΗΣ(2), ΦΛΩΡΟΣ, ΓΚΟΥΛΕ(5), ΜΑΚΡΥΓΙΑΝΝΗΣ, ΜΕΧΛΕΡΗΣ, ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ(3), ΦΙΛΗΣ, ΚΟΥΤΣΟΠΟΥΛΟΣ(2), ΚΟΥΡΕΤΑΣ(3), ΧΕΛΙΩΤΗΣ(1), ΛΙΟΛΙΟΣ, ΓΕΡΟΥΛΑΝΟΣ Μ.(1), ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ, ΓΕΡΟΥΛΑΝΟΣ Κ.(5)
Γ.Α.Σ. ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ (ΑΣΛΑΝΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ) : ΣΚΟΥΤΕΡΗΣ, ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ Θ.(1), ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ Α., ΒΑΜΒΑΚΑΡΗΣ, ΑΝΕΜΟΓΙΑΝΝΗΣ, ΚΛΕΙΤΣΙΚΑΣ, ΑΜΑΝΑΤΙΔΗΣ(4), ΚΑΜΠΟΥΡΑΚΗΣ(1), ΚΑΡΑΧΑΛΙΟΣ, ΒΑΜΒΑΚΟΥΣΗΣ(2), ΣΚΟΝΔΡΙΑΝΟΣ(2), ΤΣΑΚΟΥΛΗΣ, ΚΑΡΑΜΠΕΛΑΣ(2), ΚΟΥΡΤΗΣ(2), HILAS, ΑΣΛΑΝΙΔΗΣ

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ : ΤΣΑΜΟΣ,ΚΟΥΤΣΟΣ