Σπουδαία νίκη του ΑΟΙ επί του Άρη - greekhandball.com

Σπουδαία νίκη του ΑΟΙ επί του Άρη

Πολύ μεγάλη νίκη σημείωσε απόψε ο ΑΟΙ κόντρα στον Άρη Θεσσαλονίκης στην πρεμιέρα του Β' Γύρου της Α2 Ανδρών. Η ομάδα των Καραμπίνα και Τικμανίδη πραγματοποίησε πολύ καλή εμφάνιση και πήρε μίας μεγάλης σημασίας νίκη με 27-26 στην προσπάθεια που κάνει για να αναρριχηθεί βαθμολογικά σε υψηλότερες θέσεις. Οι γηπεδούχοι κράτησαν καλό ρυθμό στον αγώνα και αυτό παρά το τραυματισμό στο δεξί χέρι του Σπύρου Ζαμπαλά τον οποίο και κράτησε έξω για 15 λεπτά στο β' ημίχρονο.

Δεκάλεπτα: 3-4, 10-10, 13-14 (ημχ), 18-18, 23-22, 27-26

ΑΟ Ιωαννίνων (Καραμπίνας): Τσιούλας, Ζαμπάλας 6, Γότσης 1, Μπάγκας 1, Τζούκας 8, Κολιούλης, Γεωργίου 8, Τίμος, Άρτας 2, Τόπης, Κόκκας 1, Μέλος.

ΑΡΗΣ (Πιπελίδης): Μωυσής 1, Καφαντάρης Κ., Γεόργεβιτς 3, Σταυρίδης, Τσιπόπουλος 1, Βραχιολίδης 2, Μιχαηλίδης, Πλατής 1, Χαμαλίδης 2, Ράμμος 6, Παπαδόπουλος, Αδαμίδης 3, Καφαντάρης Ν. 7.

Διαιτητές: Δεληγιαννίδης, Νάσκος.
Δίλεπτα: 3-3 // Πέναλτι: 1/2 - 2/3.