Ο Δούκας νίκησε τον ΠΑΟΚ - greekhandball.com

Ο Δούκας νίκησε τον ΠΑΟΚ

Από sentragoal.gr
ΚΕΚΛΕΙΣΜΕΝΩΝ ΤΩΝ ΘΥΡΩΝ ΤΟ ΜΑΤΣ

Με 33-31 κέρδισε ο Δούκας τον ΠΑΟΚ για την 3η και τελευταία αγωνιστική των πλέι οφ στο κεκλεισμένων των θυρών κλειστό της Μίκρας. Το παιχνίδι ήταν βαθμολογικά αδιάφορο, αφού πριν την έναρξη του ήταν γνωστό πως ο ΠΑΟΚ είχε τερματίσει στην 3η και ο Δούκας στην 4η θέση του βαθμολογικού πίνακα. Ο «Δικέφαλος» του Βορρά ξεκίνησε ιδανικά το ματς, προηγήθηκε με 7-2 και κράτησε το προβάδισμα μέχρι την λήξη του ημιχρόνου. Λίγη ώρα μετά την έναρξη του δευτέρου μέρους, όμως, οι φιλοξενούμενοι πήραν κεφάλι στο σκορ, ο ΠΑΟΚ ισοφάρισε σε 28-28, αλλά στο τέλος ο Δούκας κατάφερε στις λεπτομέρειες να πάρει τη νίκη.

Δεκάλεπτα: 7-3, 13-10, 17-14 (ημ.), 21-21, 25-27, 31-33.
ΠΑΟΚ (Υετίων): Ζάγγας, Παλάσκας 5, Γουργούμης, Σεϊρεκίδης, Αποστολίδης Β., Ιλερής, Τσίλης 3, Πετρίδης 4, Ιωαννίδης 6, Σεβαστίδης 5, Τάτσης, Κεσίδης 7, Αποστόλου, Αποστολίδης Π. 1.

Δούκας (Κρανάκης): Μουντζουρίδης 7, Γεωργίου, Τζηράς 2, Γκέρτσος 3, Ζαμπούνης 5, Νικολαΐδης 1, Αργυράκης 2, Γεωργιάδης, Παπαδιονυσίου 5, Τσακνής, Μαστορόγιαννης 8.
Δίλεπτα: 4-4 // Πέναλτι: 3/5 – 1/3.