Νικηφόρο ντεμπούτο Σεϊρεκίδη στον ΠΑΟΚ - greekhandball.com

Νικηφόρο ντεμπούτο Σεϊρεκίδη στον ΠΑΟΚ

Ο Στέλιος Σεϊρεκίδης έκανε το επίσημο ντεμπούτο του σε αγώνα στον πάγκο του ΠΑΟΚ, με νίκη 32-22 επί του Πανελληνίου στην Κυψέλη, σε παιχνίδι για την 7η αγωνιστική της Handball Premier.

Πρώτος σκόρερ του ΠΑΟΚ και του αγώνα, ο Τζωρτζίνης με 6 τέρματα στο ενεργητικό του.

Σταθερό προβάδισμα στο σκορ για την ομάδα της Θεσσαλονίκης, που διεύρυνε τη διαφορά στην επανάληψη.

Τα πεντάλεπτα: 3-3, 5-6, 6-8, 9-9, 10-13, 12-15 (ημίχρονο), 13-18, 14-21, 17-24, 18-27, 20-30, 22-32

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ (Σαμαράς): Ακαλμπεντασβίλι 3, Δούγιας 4, Αναγνωστόπουλος 3, Δανέζης, Βερτζώνης, Τοκατζογλου 1, Παπαδόπουλος, Στάθης 6, Νάκος 2, Ρούσος, Σκουρτάι 1, Προκοπίου 1, Κουτουλογένης, Βλαχοθανάσης, Χατζηγιάννης 1.

ΠΑΟΚ (Σεϊρεκίδης): Γκίγκοφ, Λαδάκης 2, Τσαμουρίδης, Ελευθεριάδης 3, Παπαγεωργίου 1, Θ. Παπάζογλου 5, Κ. Κουκμίσης 2, Λ. Παπάζογλου, Τσαναξίδης 1, Μαρίνος 1, Μπάτζιος, Ν. Κουκμίσης 2, Καλόμοιρος 5, Μποτσκάρεφ 4, Κυριακίδης, Τζωρτζίνης 6.

Διαιτητές: Τόλιος- Γερουλάνος, Δίλεπτα: 3-4, Πέναλτι: 3/2-4/2.