10η νίκη η Ν.Ιωνία, αγωνία για την Μπόργκες της ΑΕΚ ! - greekhandball.com

10η νίκη η Ν.Ιωνία, αγωνία για την Μπόργκες της ΑΕΚ !

Η Νέα Ιωνία προχώρησε με την 10η νίκη της σε ισάριθμα παιχνίδια στην Α1 Γυναικών, επικρατώντας αυτή τη φορά σε βάρος της ΑΕΚ με 39-22.

Η υπεροχή των γηπεδούχων ήταν από την αρχή σαφής, καθώς, μάλιστα προσέγγισαν το ματς με σοβαρότητα και προσοχή ενώ από τη μαχητική ΑΕΚ έλειψαν οι έμπειρες Μάγκου και Παύλου και από το τρίτο λεπτό η Μπόργκες που χτύπησε στο γόνατο και υπάρχει αγωνία για τον τραυματισμό της.

Πρώτες σκόρερς από την Νέα Ιωνία οι Ν.Κεπεσίδου και Στουγιανίδου με 8 γκολ η καθεμία ενώ η Μπουλάτοβιτς της ΑΕΚ, με 13 τέρματα, ήταν η πιο παραγωγική αθλήτρια στη συνάντηση.

Τα πεντάλεπτα: 3-2, 9-3, 13-5, 16-7, 20-7, 22-9 (ημίχρονο ), 25-10,27-13, 31-15, 33-17, 36-19, 39-22.

ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ (Σάσα Ζιβούλοβιτς): Μ.Κεπεσίδου, Μανιά 2, Μουρατίδου 1, Ανδρίτσου 1, Κοτρώτσιου, Κμίροβα 6, Κριντς 3, Καρέλα, Μακρή, Φράγκου, Ν.Κεπεσίδου 8, Γιαννοπούλου 1, Ντιμτσούδη 3, Χαριτίδη 3, Νταβίντοβιτς 3, Στουγιανίδου 8.

ΑΕΚ (Γιάννης Ανταλής): Μάγκου , Καραγιάννη 1, Φράγκα 1, Ψαριώτη 4, Κουτροδήμου, Μπουλάτοβιτς 13, Κατσίκα, Μανδά, Παύλου, Λυτρίβη 1, Χ. Μπρεάνου, Ραντούλοβιτς, Παναγιωτίδου 2, Μπόργκες, Πατρώνη.

Διαιτητές: Λεφάκης-Γιακαλής. Δίλεπτα: 4-5. Πέναλτι: 5/5 - 6/6