Ο Ποσειδώνας πήρε πολύτιμη νίκη, σε κόκκινο-μπλέ φόντο αποβολής - greekhandball.com

Ο Ποσειδώνας πήρε πολύτιμη νίκη, σε κόκκινο-μπλέ φόντο αποβολής

Ο Ποσειδώνας Λουτρακίου κέρδισε εντός έδρας  Λεωνίδα  Αγίων Αναργύρων με  26-25.

Το πρώτο ημίχρονο τέλειωσε ισόπαλο 12-12 ενώ στην επανάληψη οι γηπεδούχοι πήραν το προβάδισμα με 1-2 γκολ και παρά την ισοφάριση των φιλοξενούμενων στα τελευταία λεπτά, πήραν την νίκη στο τέλος.

Στο 59.11'' απεβλήθη ο Αμανατίδης του Λεωνίδα με κόκκινη και μπλέ κάρτα για εξύβριση στον διαιτητή. Το δελτίο του κρατήθηκε.

Τα πεντάλεπτα: 2-1,3-2,5-3,6-6,9-9,12-12 ( ημίχρονο )13-12,17-15,18-17,20-19,23-21,26-25.

Διαιτητές : Κάρολος Γερουλάνος-Τάσος Γερουλάνος.

ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ:  Πάλλης, Καραγκιοζίδης 6, Αικατερίνης, Γκίκας, Τυφτικίδης 1, Καραβάς , Μπάμπης, Ν.Χατζηκωνσταντίνου, Παπαδάκης 3, Ξαγοράρης 3, Α.Χατζηκωνσταντίνου 2, Παλαιολόγος 1, Βασιλειάδης 8, Κορομίχης , Ρουμελιώτης 2, Καπής.

ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΑΓΙΩΝ ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ : Νομικός 4, Αμανατίδης 3, Λιάπης 8, Θάνος, Μάγκος,  Γαραντωνάκης 1, Τσανίνος 3, Αργυριάδης 1, Σοφικίτης, Καραμαγκέλας 2, Οικονόμου, Μουλιάτος 1, Τσαγκούλης 1, Βούλγαρης, Μακρυγιάννης, Τσέλος 1.

Δίλεπτα 3-3. Πέναλτι 1/1-3/2.