Νίκη των Ποντίων, πρόβλημα για την Δράμα - greekhandball.com

Νίκη των Ποντίων, πρόβλημα για την Δράμα

Για την Β΄Εθνική, οι Πόντιοι Κιλκίς έφθασαν σε νίκη στο γήπεδο τους απέναντι στη ΓΕ Δράμας, με 33-23, με πρώτο σκόρερ τον Κουσίδη με 12 τέρματα.

Το ματς κρίθηκε ήδη από το πρώτο ημίχρονο, καθώς στην εκπνοή του οι Πόντιοι προηγήθηκαν με 20-8.

Η Δράμα, σύμφωνα με τα αναφερόμενα στο φύλλο αγώνα, δεν πληρούσε την προϋπόθεση της προκήρυξης του πρωταθλήματος, για την υποχρεωτική παρουσία 4 παικτών γεννημένων από το 1997 έως το 2006 σε κάθε παιχνίδι της Β΄ Εθνικής. Είχε μόνο 3 και άλλους 2 γεννημένους το 1996.

Τα πεντάλεπτα : 3-2, 6-4, 8-5 , 13-7, 17-8, 20-8 ( ημίχρονο ), 22-9, 24-11 , 26-15, 29-18, 30-21, 33-23.

Διαιτητές : Γκόγκας-Νικόλας

Δίλεπτα :    4-3            Πέναλτυ : 3/2, 3/2

Απεβλήθη στο 41.05'' με κόκκινη κάρτα για επικίνδυνο παιχνίδι ο Παυλίδης της Δράμας.

ΠΟΝΤΙΟΙ ΚΙΛΚΙΣ : Σαλαβασίδης 7, Κουσίδης 12, Κωστελίδης , Τσιβιντζέλης 5, Ευαγγελόπουλος , Μωϋσίδης, Κωστόπουλος 1, Καλαϊτζής 4, Τσαχουρίδης 2, Κ.Βαλής 2, Γ.Βαλής , Κυρμανίδης , Τσιφτσής.

ΓΕ ΔΡΑΜΑΣ :  Αμουτζιάς, Αντωνίου, Βουλγαράκης 3, Δρανόβαλης , Θωμίδης 5, Ιορδανίδης, Καμπάταγης 2, Γ.Καραγιάννης 2, Γ.Καραγιάννης, Κοτζαπαναγιώτης 2, Μπαρλιάτσας, Παυλίδης 3, Πούλιος, Σερταρίδης, Τσεπενέκης 4, Χατζηνικολάου 2.