Κάλυψε διαφορά 4 γκολ, αλλά, έχασε την νίκη η Αξιούπολη ! - greekhandball.com

Κάλυψε διαφορά 4 γκολ, αλλά, έχασε την νίκη η Αξιούπολη !

Ο Αλέξανδρος Αξιούπολης έχασε μεγάλη ευκαιρία για γκολ στο 59.55'', όταν αποβλήθηκε επειδή παρεμπόδισε με προφανή τρόπο αντίπαλο του ο Μαμούρης του Πανοράματος και το τελικό 22-22 για το ματς της Α2 Εθνικής στη Θεσσαλονίκη, αφήνει τους φιλοξενούμενους με την αίσθηση ότι τελικά, όντως, όλα τους πήγαν στραβά και ανάποδα, καθώς, υποχρεώθηκαν να παίξουν δίχως τους τερματοφύλακες Στεφανίδη -Καρακασίδη όπως και χωρίς τους περιφερειακούς Κουρούπη -Τουλκερίδη.

Το μαχητικό Πανόραμα προηγήθηκε στο 50΄ με 22-18, ωστόσο, έμεινε για 10 λεπτά δίχως γκολ και στο τέλος αρκέσθηκε στον βαθμό της ισοπαλίας σε ένα ενδιαφέρον παιχνίδι, όπου έβαλαν από 6 γκολ ο Ιλερης για τους γηπεδούχους και ο Ντιμολάρι για την αγωνιστική Αξιούπολη.

Τα πεντάλεπτα : 2-1, 4-2, 6-5, 8-7, 9-10, 10-12 ( ημίχρονο ), 13-13, 16-13, 18-17, 22-18, 22-21, 22-22.

Διαιτητές : Θεοδοσίου-Παπούλιας

Δίλεπτα :  6-2   , Πέναλτυ : 3/2, 2/2.

ΠΑΝΟΡΑΜΑ : Πεχλιβάνης, Μαμούρης 2, Μαρίνης 1,  Ιλερης 6, Ρουμελιώτης 1,  Ντέμπος 2, Καρούσης 5, Παντόπουλος 1,  Μαυρίδης, Βακουφάρης 4, Μαραβέλιας , Ευστρατίου, Μηλιός, Μεγγίδης, Ξύνιας, Τερζίδης.

ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΑΞΙΟΥΠΟΛΗΣ :  Κέφαλος 3, Κετικίδης, Ντιμολάρι 6,  Δουλούμπακας 2, Α.Ιωαννίδης, Παπαρήγας 2, Τσορλίνης 1, Παπαρίδης, Καραγιάννης , Π.Ιωαννίδης, Καϊσίδης 2, Γουβιανάκης 3, Καλπακίδης, Κουρούπης 1, Καραπεϊδης 4.