Μοϊζίλοφ στον ΠΑΟΚ που έχασε από την Πρίλεπ - greekhandball.com

Μοϊζίλοφ στον ΠΑΟΚ που έχασε από την Πρίλεπ

Ο 30χρονος Σέρβος γκολκίπερ Μίλος Μοϊσίλοφ θα ενισχύσει τον ΠΑΟΚ στη σεζόν 2022-2023, μετακινούμενος από την Σλόμποντα Τούζλα της Βοσνίας ενώ νωρίτερα είχε αγωνισθεί στην πατρίδα του στην Πλέτεκς Αντα, όπως και στην Ουγγαρία, στις Σέτζεντ, Οροσχάζι, Κεγκλέντι, Μεζοκοβέζντι από το 2007 έως το 2020.

Τη σεζόν 2020-201 ήταν στην Γερμανία με την Βίνχορστ.

Στο επίπεδο των φιλικών αγώνων του, ο ΠΑΟΚ ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του στο διεθνές τουρνουά Μίλε Νεσκόφσκι στη Βόρεια Μακεδονία με ήττα από την Πρίλερ με 28-26.

Στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου, ο ΠΑΟΚ ήταν πίσω στο σκορ με 13-10 ενώ στην επανάληψη ο Πάνος Γούσιος μοίρασε τον χρόνο συμμετοχής σε όλους τους αθλητές ( μάλιστα έπαιξε και ο Μοϊσίλοφ ).

Ο ΠΑΟΚ έχανε με 23-17 στο 45' αλλά στο τέλος το σκορ διαμορφώθηκε στο 28-26 για την Πρίλερ.

Πλέον, ο ΠΑΟΚ ετοιμάζεται για το δεύτερο φιλικό, απέναντι στην Στρούγκα το Σάββατο 27 Αυγούστου στις 12 το μεσημέρι.