Προχώρησε με νέα νίκη ο Παπασιδέρης, σε σπουδαίο ματς με τον μαχητικό Δούκα - greekhandball.com

Προχώρησε με νέα νίκη ο Παπασιδέρης, σε σπουδαίο ματς με τον μαχητικό Δούκα

Νίκη που μπορεί να αποδειχθεί ιδιαίτερης σημασίας πέτυχε ο Παπασιδέρης Κορωπίου απέναντι στον Δούκα, με 35-34, στο ξεκίνημα της δεύτερης φάσης των τελικών του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Παίδων.

Το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε στο 58.50'' ενώ κράτησε το σκορ με απόκρουση του στο 59.30'' ο γκολκίπερ Ρισσάκης, σε ένα συναρπαστικό ματς που κρίθηκε στις λεπτομέρειες.

Τα πεντάλεπτα : 5-1,9-5,11-9,14-10,17-12,18-15 ( ημίχρονο ), 21-18,24-22,28-24,30-28,33-31,35-34.

Διαιτητές : Χαραλαμπίδης-Λεφάκης.

ΠΑΠΑΣΙΔΕΡΗΣ:  Ζιώγας, Παναργιάς, Γιάντσα 6, Λίτσης , Σκουρλής 10, Γιαννακούρας, Καραγιάννης 4, Τάτσης, Παπαδόπουλος 4, Καμαρινόπουλος 5, Βαγγέλης, Ρισσάκης, Κορώνης, Κιούσης 6, Παπακώστας, Ιβάν.

ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ : Παπαδόπουλος, Βαλκανάς , Ψυντρίδης Γιώρ., Σελίδης, Δαλιούρης, Γεωργίου 1, Γεωργιάδης 4, Βλάχος 2, Τσιούμας 13, Ζησιμάτος 2, Ψυντρίδης Γιάν. 12, Σταματάκος, Ναθαναήλ, Παυλάτος, Μπαρτζάνας.