Νέα νίκη για τον Απόλλωνα Σταυρούπολης στην Α2 Εθνική - greekhandball.com

Νέα νίκη για τον Απόλλωνα Σταυρούπολης στην Α2 Εθνική

Σημαντική εκτός έδρας νίκη, που την κρατά σε τροχιά ανόδου, πέτυχε στην Α2 Εθνική Γυναικών ο Απόλλων Σταυρούπολης ο οποίος επιβλήθηκε με 30-18 των Ελπίδων στο Αμύνταιο.

Αν και με μόλις 11 αθλήτριες ο Απόλλων Σταυρούπολης, ήταν συνεχώς μπροστά στο σκορ μετά τα πρώτα λεπτά και έφθασε στην επιτυχία με 20 από τα 30 τέρματα του να σημειώνονται από τις Μαυροπούλου, Π.Πανικίδου και Ιωαννίδου.

Τα πεντάλεπτα :  2-2, 2-4, 3-6, 5-7, 5-9, 5-12 ( ημίχρονο ), 6-15, 8-16, 10-20, 11-24, 15-26, 18-30.

Διαιτητές : Πατιός-Πήτας.

ΕΛΠΙΔΕΣ ΑΜΥΝΤΑΙΟΥ :  Ντίνα 2, Παρχαρίδου 1, Π.Πανταζή, Σ.Πανταζή 1, Μπουρή 1, Καπετανοπούλου 3, Σ.Κουτσουρίδου , Α.Κουτσουρίδου , Κακλίδου 1, Αντωνιάδου, Ηλεκτρίδου, Ελευθεράκη, Βασιλείου 6, Μίτις 3.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ :  Χωρίκη, Αρβανίτη 4, Πάντου 2, Ζερβού 2, Ιωαννίδου 6, Καμπούρη, Κατσουλάκη 2, Ζ.Πανικίδου, Π.Πανικίδου 7, Μαυροπούλου 7, Αναγνωστοπούλου.