Η Εκμάθηση Αθλημάτων επιβλήθηκε του Κενταύρου Αγριάς - greekhandball.com

Η Εκμάθηση Αθλημάτων επιβλήθηκε του Κενταύρου Αγριάς

Νίκη στην έδρα της πέτυχε η Εκμάθηση Αθλημάτων, η οποία επιβλήθηκε με 24-21 του Κενταύρου Αγριάς, σε ματς για την 1η αγωνιστική των πλέι οφ (θέσεις 1-6, 2ος όμιλος) της Β' Εθνικής.

Οι φιλοξενούμενοι προηγούνταν έως το 20ο λεπτό, όμως η Εκμάθηση Αθλημάτων ανέλαβε τα ηνία, στο 25ο λεπτό είχε το προβάδισμα με 9-7 και στο ημίχρονο βρισκόταν μπροστά με 11-8. Στο δεύτερο μέρος, οι γηπεδούχοι είχαν τον έλεγχο και κατέκτησαν έτσι τους δύο βαθμούς.

ΑΟ ΕΚΜΑΘΗΣΗΣ ΑΘΛΗΜΑΤΩΝ - ΑΓΕ ΑΓΡΙΑΣ ΒΟΛΟΥ/ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ 24-21

Τα πεντάλεπτα: 1-2, 2-3, 3-5, 4-7, 9-7, 11-8 (ημίχρονο), 13-10, 18-10, 20-12, 22-14, 23-18, 24-21

ΑΟ ΕΚΜΑΘΗΣΗΣ ΑΘΛΗΜΑΤΩΝ: Κοπαΐδης 9, Γαλανός 2, Κυριμλίδης 6, Μασούρας, Ιμσιρίδης Κ., Θαναηλάκης 2, Παπαμάρκος, Μαντζόπουλος, Λυμπούδης 2, Λόγια 1, Μπαμπλέκης, Κουτσοκώστας, Ιμσιρίδης Θ., Μιχάκης 2, Κυριακίδης

ΑΓΕ ΑΓΡΙΑΣ ΒΟΛΟΥ/ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ: Γκαμώτσος, Κρατήρας 1, Βαλκαμέλης, Χιώτης 1, Μακρής 4, Μησιρλίδης 7, Πάσχος 2, Γραμματικόπουλος 3, Χαλκιάς 1, Καλαπόδας 2, Μιχαλόπουλος, Παπαδόπουλος, Τσούκας, Λαζαρίδης, Μαυρομάτης

Διαιτητές: Βαγγελτζίκης-Τορνικίδης, Δίλεπτα: 4-9 (Kόκκινη: Κρατήρας, 56:34, τρία δίλεπτα), Πέναλτι: 6/8-3/3