Κυρίαρχη η ΑΕΚ επί της Δράμας στο ΟΑΚΑ - greekhandball.com

Κυρίαρχη η ΑΕΚ επί της Δράμας στο ΟΑΚΑ

Η ΑΕΚ ξεπέρασε το εμπόδιο της Δράμας και πέτυχε την τρίτη διαδοχική της νίκη (41-31) στα πλέι οφ της Handball Premier, σε ματς που διεξήχθη στο ΟΑΚΑ, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής της Β' φάσης του Πρωταθλήματος.

Η Ένωση άρχισε να απομακρύνεται στο σκορ από την αντίπαλό της μετά από το 10ο λεπτό και στο ημίχρονο προηγούνταν με 20-13. Στην επανάληψη, δεν δυσκολεύτηκε να διατηρήσει το προβάδισμα και κυριάρχησε.

Οι Δραμινοί, οι οποίοι δεν είχαν στον πάγκο τους τον προπονητή, Σάκη Βαλαβάνη, ο οποίος έχει εξασφαλίσει άδεια, καθώς έγινε για δεύτερη φορά πατέρας, δηλώνουν ικανοποιημένοι από την εμφάνιση των αθλητών τους και τονίζουν πως είναι σημαντικό ότι δόθηκε χρόνος συμμετοχής σε νεαρούς παίκτες τους. Σημειώνεται πως με προβλήματα τραυματισμών αποχώρησαν από τον αγωνιστικό χώρο οι Πολύδωρος (α' ημίχρονο - διάστρεμμα), Νίκολιτς (β' ημίχρονο).

ΑΕΚ - ΔΡΑΜΑ 41-31

Τα πεντάλεπτα: 2-1, 7-5, 11-7, 15-8, 17-13, 20-13 (ημίχρονο), 22-16, 27-20, 30-23, 33-26, 36-29, 41-31

ΑΕΚ: Αραμπατζής 3, Μπριάτκα 2, Βασιλείου-Τσάφος 3, Στεφάνοβιτς 3, Σεβέλεφ, Νικολαΐδης 3, Λέμος 5, Άντζελιτς, Μυλωνάς 1, Ηλιόπουλος 3, Μπουκοβίνας, Πλάθα 5, Μόγια 1, Κοτσιώνης 6, Παπαδιονυσίου 2, Ουγκάλντε 4

ΔΡΑΜΑ: Μπουγκαρίνοβιτς, Νίκολιτς 7, Χαϊτίδης 1, Πολύδωρος, Τορνικίδης 1, Τοζακίδης, Τόσκας 6, Τουνγκελίδης, Παπάζογλου 1, Καλαϊτζίδης, Καβάζης 5, Λαζαρίδης, Δεμερτζίδης, Παπαδόπουλος 5, Κρανιώτης, Σίνα 5

Διαιτητές: Τόλιος-Σκλαβενίτης, Δίλεπτα: 4-2, Πέναλτι: 2/5-3/3