Ισοπαλία στην Κέρκυρα μεταξύ Φαίακα και Δούκα - greekhandball.com

Ισοπαλία στην Κέρκυρα μεταξύ Φαίακα και Δούκα

Ισοπαλία (28-28) έληξε η αναμέτρηση, Φαίακας Κέρκυρας - Δούκας, που διεξήχθη στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής των πλέι άουτ της Handball Premier.

Οι νησιώτες βρίσκονταν μπροστά στο σκορ σε όλη την διάρκεια του πρώτου μέρους, το οποίο ολοκληρώθηκε μ' εκείνους να προηγούνται με 16-11. Στην επανάληψη, οι Φαίακες διατήρησαν το προβάδισμα για το μεγαλύτερο χρονικό διάστημα του ημιχρόνου. Στο 55ο λεπτό προηγούνταν με 28-24, όμως η ομάδα των Εκπαιδευτηρίων, που δεν παράτησε το ματς και φάνηκε αποτελεσματική στο φινάλε, κατάφερε να ισοφαρίσει και να αποσπάσει έτσι βαθμό διατηρώντας παράλληλα το αήττητό της στην Β' φάση.

ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ - ΔΟΥΚΑΣ 28-28

Τα πεντάλεπτα: 2-1, 5-2, 8-4, 11-7, 14-9, 16-11 (ημίχρονο), 19-16, 21-18, 25-20, 25-21, 28-24, 28-28

ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ: Σάκιτς 4, Χόγκας, Τσίλης 3, Τζούλοβιτς 3, Κουλούρης, Δημητρέλος, Κόμπετιτς 10, Δελλής 3, Τσιλιμπάρης, Καράνοβιτς 1, Ζέρβας, Γεωργαλής, Μάνιτς 2, Κορακιανίτης, Κόλοντιουκ 2, Νάστος

ΔΟΥΚΑΣ: Μαρκατάτος, Παγιάτης 2, Παπαδάκης, Τσιγαρίδας 4, Κοβάνης, Αναστασίου, Ασλής, Πάνου 4, Ντούνης, Γιάντσα 5, Αποστολίδης 1, Ιβάνοβιτς 4, Κολλύρης, Γιόσμου 2, Στεφανίτσης 6

Διαιτητές: Τζαφερόπουλος - Πατιός, Δίλεπτα: 4-1, Πέναλτι: 1/1 - 4/5