Κυριάρχησε ο Διομήδης, στο Άργος, επί της Πυλαίας - greekhandball.com

Κυριάρχησε ο Διομήδης, στο Άργος, επί της Πυλαίας

Εντός έδρας νίκη (26-21) επί της Πυλαίας πέτυχε ο Διομήδης Άργους, στην πρεμιέρα των πλέι οφ της Handball Premier.

Οι «Λύκοι» απέκτησαν ασφαλή διαφορά στο σκορ από νωρίς και στο ημίχρονο προηγούνταν με 20-10. Αν και στερήθηκαν τον αρχηγό του, Μάλλιο, ο οποίος αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη στο 29:23 εξαιτίας επικίνδυνου μαρκαρίσματος, διατήρησαν τον ρυθμό και την αποτελεσματικότητά τους και κυριάρχησαν.

ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ - ΠΥΛΑΙΑ 26-21

Τα πεντάλεπτα: 4-1, 8-2, 12-3, 15-5, 18-6, 20-10 (ημίχρονο), 21-12, 22-13, 23-14, 25-18, 26-19, 26-21

ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ: Σεβέλεφ 1, Τζίμπουλας 5, Ορφανός, Μούγιτς Γ. 2, Μάλλιος 7, Τερλέτσκι, Χατζηκωνσταντίνου, Λαστσάκου 1, Κωστούλας, Αναγνωστόπουλος, Σιατιρλής, Μάνθος 4, Τσερνικάου, Μανασάκης 2, Μούγιτς Τ. 3, Ολιβέιρα 1

ΠΥΛΑΙΑ: Μπαμπατζανίδης, Ζαφείρης 4, Αντωνιάδης 3, Μέτσης, Τσαμεσίδης 2, Γιαννακίδης, Τριανταφυλλίδης 2, Σαμαράς, Μπάτζιος 2, Αλεξανδρίδης 3, Παπαγεωργίου 3, Αλατσατιάνος 1, Γιιαννακόπουλος 1, Παπαδόπουλος

Διαιτητές: Σκλαβενίτης-Βήτας, Δίλεπτα: 5-4 (Απευθείας κόκκινη: Mάλλιος, 29:23), Πέναλτι: 3/4-0/1