Εκτός έδρας επικράτηση του Πανοράματος επί του Εθνικού Κοζάνης - greekhandball.com

Εκτός έδρας επικράτηση του Πανοράματος επί του Εθνικού Κοζάνης

Εκτός έδρας νίκη επί του Εθνικού Κοζάνης πέτυχε το Πανόραμα, που επικράτησε με 16-34, στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής των πλέι άουτ της Α1 Γυναικών.

Η φιλοξενούμενη ομάδα «έχτισε» προοδευτικά, μετά από το 15ο λεπτό, διαφορά στο σκορ και στο ημίχρονο είχε προβάδισμα 9 τερμάτων (7-16). Στην επανάληψη, το Πανόραμα ήλεγχε απολύτως το ματς και κυριάρχησε.

Σημειώνεται πως εξαιρετική ήταν η εμφάνιση της τερματοφύλακα του Πανοράματος, Σουμέλας Κουτσιμανή.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ-ΠΑΝΟΡΑΜΑ 16-34

Τα πεντάλεπτα: 0-3, 0-3, 2-4, 5-9, 5-11, 7-16 (ημίχρονο) 10-19, 11-22, 11-25, 13-26, 14-28, 16-34

ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ: Στεφανίδου 3, Σουμτάκη, Φλώρου Κ., Γκιάτα Μ. 2, Φλώρου Αθ.-Ε. 4, Καραγιαννίδου 1, Αθανασιάδου 1, Χατζησαββίδου 1, Ανεστάκη 1, Φλώρου Β., Καραγιώργου 1, Χατζηευστρατίου, Ασλανίδου, Χατζησαββίδου, Γκιάτα Π. 2, Βακάλη

ΠΑΝΟΡΑΜΑ: Λιούκα 4, Κουτσιμανή, Εμμανουηλίδου 5, Παπαδοπούλου Γ. 2, Τσαρτσίου 2, Βράμπα, Ασκεπίδου, Αμανατίδου 2, Κουκλοτίδου Ει. 1, Προκοπίδου 4, Κουκλοτίδου Ελ. 2, Καραβέλη 2, Κουλούρη 3, Παπαδοπούλου Α. 7

Διαιτητές: Λινάρδος-Νικολαΐδης, Δίλεπτα: 2-5, Πέναλτι: 0/3-1/2