Νίκη της Πυλαίας στο Καματερό - greekhandball.com

Νίκη της Πυλαίας στο Καματερό

Εκτός έδρας νίκη επί του ΓΑΣ Καματερού, με 24-20, πέτυχε η Πυλαία, για την 3η αγωνιστική της δεύτερης φάσης (θέσεις 1-6) του Πρωταθλήματος της Α1 Γυναικών.

Οι γηπεδούχοι προηγούνταν στα πρώτα 10 λεπτά της αναμέτρησης, όμως στην συνέχεια η ομάδα της Θεσσαλονίκης ανέλαβε τα ηνία και στο ημίχρονο είχε προβάδισμα έξι τερμάτων (6-12). Στην επανάληψη, η Πυλαία ήλεγχε απόλυτα τον ρυθμό, δεν αντιμετώπισε προβλήματα και έφτασε στην νίκη.

ΓΑΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ - ΠΥΛΑΙΑ 20-24

Τα πεντάλεπτα: 2-1, 5-4, 5-7, 6-7, 6-10, 6-12 (ημίχρονο), 6-15, 9-17, 11-19, 14-20, 17-23, 20-24

ΓΑΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ: Βασιλείου Μ., Δαμάσκου 1, Καζάκη 3, Καραμάνου 2, Κούρτη, Φακίνου, Χριστοπούλου, Αλιφιέρη 2, Ψαριώτη, Χαλάντζη, Βασιλείου Α. 5, Σπυροπούλου, Ρούσου 7, Κοτσόνου, Κουρή, Κάντζουρα

ΠΥΛΑΙΑ: Κερλίδη 8, Ποιμενίδου, Τροχίδου 4, Κουκμίση Α., Τσιγαρίδα, Τσελέπη 1, Καπρινιώτη, Κουκμίση Μ. 3, Κωστοπούλου 1, Θεοδοσοπούλου, Σεπεμίδου 1, Πετρίδου, Ζηνωνίδου

Διαιτητές: Μερτινιάν-Φωκίτης, Δίλεπτα: 4-4, Πέναλτι: 4/6-3/3