LIVE: Διομήδης Άργους - ΑΕΚ (Αποτέλεσμα: 22-32) - greekhandball.com

LIVE: Διομήδης Άργους - ΑΕΚ (Αποτέλεσμα: 22-32)

22-32 Ηλιόπουλος (58:52)

22-31 Μπριάτκα

22-30 Δικαιούλιας

22-29 Καλόμοιρος (56:02)

Ο Μάλλιος εκτέλεσε εκ νέου πέναλτι, ο Άντζελιτς και πάλι απέκρουσε την μπάλα (55ο λεπτό)

Ο Μάλλιος εκτέλεσε πέναλτι, αλλά ο Άντζελιτς απομάκρυνε την μπάλα (54ο λεπτό)

Ο Τζηράς εκτέλεσε πέναλτι, όμως ο τερματοφύλακας των «Λύκων», Τσερνικάου, απέκρουσε την μπάλα (53ο λεπτό)

10-18 Nικολαΐδης

Απευθείας κόκκινη στον Μάνθο, για επικίνδυνο παιχνίδι (35:33)

8-12 Πλάθα

Η βλάβη αποκαταστάθηκε και η αναμέτρηση συνεχίζεται, μετά από 7 λεπτά διακοπής.

Ο Μάλλιος από τον Διομήδη και ο Τζηράς από την ΑΕΚ έχουν σημειώσει από 4 γκολ στο παιχνίδι

Ο Ηλιόπουλος σούταρε, ο γκολκίπερ του Διομήδη, Τσερνικάου, απέκρουσε την μπάλα και εκείνη βρήκε σε φωτιστικό της οροφής, με αποτέλεσμα να σβήσει η λάμπα. Γι' αυτόν τον λόγο υπάρχει διακοπή στο ματς στο 28ο λεπτό. Οι άνθρωποι του Διομήδη και του γηπέδου επιχειρούν να αποκαταστήσουν την βλάβη.

8-11 Ροντρίγκες

7-11 Τζηράς (πέναλτι)

7-10 Mάλλιος (23:00 ο Άντζελιτς, που αντικατέστησε τον Μπουκοβίνα για την φάση του πέναλτι, απέκρουσε την μπάλα, όμως ο παίκτης του Διομήδη σκόραρε στην επαναφορά. Oι γηπεδούχοι πέτυχαν τέρμα μετά από πάνω από 8 λεπτά)

Το ματς ξεκίνησε

ΑΕΚ: Αραμπατζής, Μπριάτκα, Τζηράς, Νικολαΐδης, Άντζελιτς, Ηλιόπουλος, Μπουκοβίνας, Πλάθα, Μόγια, Κοτσιώνης, Παπαδιονυσίου, Ουγκάλντε, Μπεντζιλαλί, Δικαιούλιας, Καλόμοιρος, Μπεριά

ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ: Σεβέλεφ, Ζβάνια, Τζίμπουλας, Χιόνης, Μούγιτς Γ., Μάλλιος, Χατζηκωνσταντίνου, Ορφανός, Κωστούλας, Καραγκέλης, Σιατιρλής, Μάνθος, Τσερνικάου, Πατασούρι, Μούγιτς Τ., Ροντρίγκες

Καλησπέρα σας. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση, Διομήδης Άργους - ΑΕΚ, που διεξάγεται (12:30) στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής της Handball Premier (1ος όμιλος).