Από το πρώτο ημίχρονο κρίθηκαν όλα στα Γιάννινα, με την ελλιπή Αξιούπολη... - greekhandball.com

Από το πρώτο ημίχρονο κρίθηκαν όλα στα Γιάννινα, με την ελλιπή Αξιούπολη...

Ο  ΑΟ Ιωαννίνων ήταν μπροστά στο σκορ από την αρχή του αγώνα του με τον Αλέξανδρο Αξιούπολης και έφθασε στην επιτυχία με 28-14, παίζοντας στο γήπεδο του.

Η υπεροχή σε εμπειρία έπαιξε τον ρόλο της υπέρ του, ιδιαίτερα επικίνδυνου σε αυτή τη σεζόν, ΑΟ Ιωαννίνων ενώ ουσιαστικά όλα κρίθηκαν στο πρώτο ημίχρονο ( 16-5 ) και το επιμέρους σκορ στην επανάληψη ήταν 12-9, με τους φιλοξενούμενους ωστόσο να αδυνατούν να σκοράρουν επί εικοσιδύο λεπτά στην επανάληψη.

Ο Αλέξανδρος Αξιούπολης στηρίζεται φέτος σε ικανό βαθμό σε Παίδες και Εφήβους και μόλις σε 2-3 έμπειρους αθλητές, αλλά, στο παιχνίδι στα Γιάννινα ούτως ή άλλως είχε αρκετές ελλείψεις, πραγματικότητα που δεν μειώνει φυσικά την νίκη του ΑΟ Ιωαννίνων.

Τα πεντάλεπτα : 3-0, 5-1, 5-2, 8-4, 13-5, 16-5 ( ημίχρονο ), 18-8, 21-10, 21-10, 24-10, 25-10, 28-14.

Διαιτητές : Πήτας-Αγγελίδης

ΑΟ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ : Ζώης, Γούσης 4, Β. Σιαράβας, Α.Σιαράβας 1, Πατραμάνης 5, Γήτας, Τζελέπης 3, Βέργος, Μπισκανάκης 1, Γεωργίου 6, Νάκος 4, Σιώμος, Δέτσιος 1, Χριστακόπουλος 1, Γκρουϊδης 1, Σακκάς 1.

ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΑΞΙΟΥΠΟΛΗΣ :  Παπαρήγας, Στεφανίδης, Καλπακίδης, Τσορλίνης 1, Σιάρας, Ε. Κουρούπης 5, Τουλκερίδης 5, Θεοχαρίδης 1, Καρακασίδης, Κέφαλος 1, Γουβιανάκης, Καϊσίδης, Θεοχαρίδης, Δ.Κουρούπης 2.