Με αυτοπεποίθηση στα ύψη η Δράμα επικράτησε του Ζαφειράκη με ανατροπή και ετοιμάζεται για το ευρωπαϊκό ματς - greekhandball.com

Η Δράμα έκανε την ανατροπή στο σκορ στο 45ο λεπτό του αγώνα με αντίπαλο τον Ζαφειράκη Νάουσας, επικράτησε με 28-21 στην έδρα της και πλέον, με τονωμένη αυτοπεποίθηση, ετοιμάζεται να συναντήσει τον Διομήδη Άργους το Σάββατο (16/10) στο πρώτο ματς μεταξύ των δύο ομάδων για το EHF European Cup.

Οι φιλοξενούμενοι προηγούνταν στα πρώτα 10 λεπτά της αναμέτρησης, οι Δραμινοί ισορρόπησαν το παιχνίδι, όμως στο τελευταίο 10λεπτο ο Ζαφειράκης είχε ξανά τα ηνία και το ημίχρονο έληξε με υπέρ του σκορ 13-15. Στο δεύτερο μέρος, η ομάδα του Κώστα Δεληγιάννη συνέχισε να προηγείται, όμως η Δράμα ξεκίνησε την αντεπίθεση και στο 45ο λεπτό πήρε το προβάδισμα, ήλεγξε τον ρυθμό στο τελευταίο τέταρτο και τελικά έφτασε στην νίκη.

ΔΡΑΜΑ - ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ ΝΑΟΥΣΑΣ 28-21

Tα πεντάλεπτα: 0-2, 1-4, 6-6, 9-9, 10-12, 13-15 (ημίχρονο), 14-16, 17-17, 20-18, 24-20, 24-20, 28-21

ΔΡΑΜΑ: Τοζακίδης, Παπάζογλου, Καφαντάρης, Μπουκαρίνοβιτς 2, Νίκολιτς 8, Χαϊτίδης 4, Κοβογλανίδης, Κοτσαμαρίκογλου, Πολύδωρος 2, Τορνικίδης 3, Τόσκας 3, Καβάζης, Δεμερτζίδης, Κουρτίδης, Παπαδόπουλος 3, Σίνα 3

ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ ΝΑΟΥΣΑΣ: Κανιζάι 6, Πίτος, Θεοδωρόπουλος 8, Δασκαλόπουλος, Γαλίτης, Μπόλας 3, Πινακούδης, Λε Πεγιέ, Διδασκάλου, Τσάτσας 1, Τζουβάρας, Μπουμπουλέντρας, Ρότζιος 2, Τσαγκέρας 1, Καραμπέλκος

Διαιτητές: Νάσκος - Θεοδοσίου, Δίλεπτα: 4-7, Πέναλτι: 0/0-4/4