Με 10άδα σκόρερς, τα Βριλήσσια νίκησαν τον Πανελλήνιο στο ντέρμπι της ιστορίας ! - greekhandball.com

Συνάντηση μεγάλων και ιστορικών ονομάτων, με τα Βριλήσσια ως γηπεδούχο ομάδα να επικρατούν με 24-21 του Πανελληνίου.

Στο ημίχρονο, ο Πανελλήνιος προηγείτο με 4 γκολ διαφορά, κράτησε το προβάδισμα έως το 40΄, ωστόσο, στη συνέχεια τα Βριλήσσια πέρασαν μπροστά στο σκορ και κατάφεραν να πάρουν τη σπουδαία νίκη με το τελικό 24-21, με πολυφωνία στην επίτευξη τερμάτων από 10 συνολικά αθλητές τους.

Τα πεντάλεπτα : 2-1, 6-5, 7-6, 7-9, 8-10, 8-12 ( ημίχρονο ), 12-13, 14-15, 17-16, 17-16, 21-17,  24-21.

Διαιτητές : Μπράμου-Γιακαλής.

ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ : Καμπούρης, Τσικογιαννόπουλος 2, Πανταζής 3, Χήνος, Αντωνιάδης, Νικολακόπουλος 1, Γλύκας 4, Βαμβακάς 5, Αναστασίου 1, Στάθης 5, Χρυσολωράς 1, Δημητρόπουλος 1, Κορκολής, Σαμαράς 1, Κιουλτσίδης, Γκένας.

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ : Ρεπούλιας, Ζιώγας, Χατζηγιάννης 6, Ξανθόπουλος, Καραμπέκιος 1, Μαραθάς 5, Μαρινάκης, Καραγκιοζίδης 1, Κωστόπουλος 1, Νάκος 5, Γ.Μαυρομμάτης, Οικονόμου, Βερτζώνης 2, Αλικάκος, Σιδηρόπουλος, Δ.Μαυρομμάτης.