Νίκη της ΑΕΚ επί της Ασπίδας Αγ. Αναργύρων για το Πρωτάθλημα Παίδων της ΕΣΧΑ - greekhandball.com

Νίκη της ΑΕΚ επί της Ασπίδας Αγ. Αναργύρων για το Πρωτάθλημα Παίδων της ΕΣΧΑ

Η ΑΕΚ επικράτησε με 32-22 της Ασπίδας Αγίων Αναργύρων σε ματς, που διεξήχθη απόψε (17/06, 20:00), για την Α' φάση (Α' όμιλος) του Πρωταθλήματος των Παίδων της ΕΣΧΑ.

Η Ένωση άρχισε να αποκτά διαφορά στο σκορ μετά από το 15ο λεπτό και στο ημίχρονο προηγούνταν με 14-10. Στην επανάληψη, οι Κιτρινόμαυροι ήλεγχαν απόλυτα τον ρυθμό και έφτασαν στην νίκη.

Πρώτος σκόρερ του αγώνα ήταν ο Παπουτζάκης, που πέτυχε 9 τέρματα για λογαριασμό των φιλοξενούμενων.

AEK - AΣΠΙΔΑ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ 32-22

Τα πεντάλεπτα: 2-1, 3-2, 5-3, 8-4, 11-8, 14-10 (ημίχρονο), 17-12, 19-13, 22-16, 26-16, 28-18, 32-22

ΑΕΚ: Bασιλακάκης, Κοσμόπουλος 1, Πολυχρόνης 2, Ματεντζόγλου 3, Πολυζωρόπουλος 4, Πάλλης, Παπαδόπουλος, Μανουσέλης 1, Χατζηπαυλής 3, Σακελλαρίου 1, Μπαρμπαρούσης 5, Καλύβας 4, Παππάς 2, Πούλιας, Παπαδάτος 2, Βαρδαξόπουλος 4

ΑΣΠΙΔΑ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ: Δρόσος, Σιδέρης 4, Καρεντσόπουλος 4, Παούρης, Σπυρόπουλος 4, Πατρικάκος, Τζίτζης, Κοτσόνος, Κακαβελάκης, Γαβράς 4, Παπουτζάκης 9, Κουμάση

Διαιτητές: Λεφάκης-Καρυδάκης, Δίλεπτα: 7-5, Πέναλτι: 3/3-1/2