Δίκαιη επικράτηση της Βέροιας 2017 επί της Νέας Ιωνίας - greekhandball.com

Δίκαιη επικράτηση της Βέροιας 2017 επί της Νέας Ιωνίας

Η φωτογραφία είναι από το Final-4 του Κυπέλλου Γυναικών (Βέροια 2017-Αναγέννηση Άρτας)

Η Βέροια 2017 επικράτησε δίκαια της Νέας Ιωνίας με 25-19, για την 4η αγωνιστική των πλέι οφ της Α1 Γυναικών, στην πόλη της Ημαθίας και προκρίθηκε στους τελικούς, στους οποίους θα αντιμετωπίσει τον ΠΑΟΚ.

Η γηπεδούχος ομάδα προηγούνταν για περίπου 20 λεπτά, ωστόσο η Νέα Ιωνία ισοφάρισε σε 9-9. Η Βέροια ανέκτησε το προβάδισμα και το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε με σκορ 12-10. Στο δεύτερο μέρος, η ομάδα του Τεό Παυλίδη συνέχισε να έχει το προβάδισμα, διαχειρίστηκε το παιχνίδι και έφτασε στην επικράτηση έχοντας ως πρώτη σκόρερ την Νταβίντοβιτς, που σημείωσε 9 τέρματα, τα περισσότερα στο ματς.

ΒΕΡΟΙΑ 2017 - ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ 25-19

Τα πεντάλεπτα: 4-1, 6-3, 6-4, 9-6, 9-9, 12-10 (ημίχρονο), 14-10, 14-11, 17-11, 18-14, 22-16, 25-19

ΒΕΡΟΙΑ 2017: Κερλίδη, Εμμανουηλίδου, Τζούρισιτς 2, Καραμπατζάκη, Καμπόιμ, Ζένελι 4, Κωστοπούλου 3, Ανδρονικίδου, Γεωργιάδου, Χοτοκουρίδου, Κάμπα 1, Λύτρα, Νούσια 3, Βασιλειάδου 3, Νταβίντοβιτς 9

ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ: Δεσποτίδου, Φράγκου 3, Γιαννοπούλου, Μυλωνά, Καρέλα 1, Μακρή, Αργυροπούλου 2, Ντιμτσούδη, Κεπεσίδου 2, Καψάλη, Διακογιάννη, Χαριτίδη 4, Κοτρώτσιου, Νοροτσέα 1, Ζηνωνίδου, Στουγιαννίδου 4

Διαιτητές: Γράψας - Κυριακού, Δίλεπτα: 8-7 (Κόκκινη: Zηνωνίδου, 58:55), Πέναλτι: 3/3-0/0