Tο '' 14άρι '' δεν ήταν αρκετό, διπλό η Δράμα... - greekhandball.com

Tο '' 14άρι '' δεν ήταν αρκετό, διπλό η Δράμα...

Η Δράμα, καλύτερη στις λεπτομέρειες, παρά την πίεση στο τελευταίο τέταρτο από τον μαχητικό Ζαφειράκη Νάουσας, νίκησε εκτός έδρας τον αντίπαλο της με 29-28.

Πρώτος σκόρερ του αγώνα ο Θεοδωρόπουλος του Ζαφειράκη με 14 γκολ στο ενεργητικό του, ωστόσο, δεν ήταν αρκετή η δική του παραγωγικότητα, ώστε να πάρει θετικό αποτέλεσμα η ομάδα της Ημαθίας ενώ αντίθετα η μεγαλύτερη συλλογικότητα στο σκοράρισμα για την Δράμα.

Τα πεντάλεπτα: 1-2, 3-4, 5-8, 8-9, 10-13, 12-18 (ημίχρονο ), 15-19, 16-22, 20-24, 23-26, 25-28, 28-29.

ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ (Δεληγιάννης): Μπουμπουλέντρας 1, Πιτάνιος, Πινακούδης, Μαυροδουλάκης 5, Τσαγκεράς, Τζουβάρας, Ρότζιος 3, Πίτος 1, Θεοδωρόπουλος 14, Διδασκάλου, Τσάτσας 1, Μπιλιούρης, Μπόλας 3, Κρέξης, Δάιος, Γαλίτης.

ΔΡΑΜΑ (Βαλαβάνης): Λ. Παπάζογλου, Μπίτσιος, Τοζακίδης, Σίνα 3, Χαϊτίδης 3, Τουνγκελίδης 3, Δέσπος 2, Κοτσαμαρίκογλου, Παπαδόπουλος 4, Πολύδωρος 1, Φραγκούλης 3, Θ. Παπάζογλου 5, Τόσκας 3, Καλαϊτζίδης, Δεμερτζίδης, Καβάζης 2.

Διαιτητές: Μπέτμαν – Τζαφερόπουλος. Δίλεπτα: 9-11. Κόκκινες: Τσαγκεράς (28:57 – τρία δίλεπτα), Καβάζης (50:46 – τρία δίλεπτα). Πέναλτι: 4/7-4/5.