Live : Αναγέννηση Αρτας-Εθνικός Κοζάνης, Τελικό σκορ 32-21 ( Ημίχρονο 17-12 ) - greekhandball.com

Live : Αναγέννηση Αρτας-Εθνικός Κοζάνης, Τελικό σκορ 32-21 ( Ημίχρονο 17-12 )

Το greekhandball.com   θα είναι κοντά σας ώστε να σας ενημερώνει για την εξέλιξη του σκορ στον αγώνα της Α1 Εθνικής Κατηγορίας Γυναικών, ανάμεσα στην γηπεδούχο Αρτα ( φωτο ) και τον φιλοξενούμενο Εθνικό Κοζάνης.

Η σύγκρουση της εμπειρίας της Αρτας με τον νεανικό ενθουσιασμό της νεοφώτιστης στην κατηγορία ομάδας της Κοζάνης.

Λείπουν από την Αναγέννηση που θα παρουσιασθεί με 13 αθλήτριες στο τεραίν,  οι Μούρνου, Μαυροπούλου, Κανάρα, Μάμαλη ενώ ο Εθνικός πήγε με 18 αθλήτριες στην πόλη της Ηπείρου και μένει να δούμε ποιές θα είναι οι 2 που θα βρεθούν εκτός αγώνα.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΡΤΑΣ  ( Τσέλιος ) : Β.Θεοδοσοπούλου, Σ.Θεοδοσοπούλου, Σκάρα, Νουλα, Σκουτέλα,Σπυριδοπούλου, Ανδρίτσου, Τσιομπάνου, Χάϊδου, Ράϊκου, Καλιακάτσου, Παπακοσμά, Δήμου.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ  ( Παπαδόπουλος ) :  Αθανασιάδου, Καραγιώργου, Καραγιαννίδου, Μουρατίδου, Ιωαννίδου, Α. Φλώρου, Κ.Φλώρου, Καραγιάννη, Βαρτζώκα,  Χατζηευστρατίου, Πετράκη, Ταφάκη, Γκιάτα, Ανεστάκη, Λάθουρα.

Τάϊμ άουτ για τον Εθνικό Κοζάνης

10-8 η Αρτα που προοδευτικά φέρνει το παιχνίδι στα μέτρα της, με τον Εθνικό να αδυνατεί στα τελευταία λεπτά να αντιδράσει

Και 11-8, με σερί 5-0 η Αρτα έχει πλέον πρωταγωνιστικό ρόλο στην εξέλιξη του αγώνα

Ημίχρονο στην Αρτα ( 17-12 )

Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος στην πόλη της Ηπείρου με την γηπεδούχο να διευρύνει την διαφορά στα 6 γκολ με το 18-12.

18-13 ο Εθνικός Κοζάνης

Και 19-13 στο 35'

Με διαδοχικά γκολ, έγινε το 21-14, με την μεγαλύτερη διαφορά στο ματς, στα 7 γκολ, για την Αρτα

21-15

23-16 η Αρτα που είναι σταθερά μπροστά στο 41'

24-16 στο 43'

25-16 και όσο περνά η ώρα, τόσο περισσότερο μένει πίσω στο σκορ ο Εθνικός Κοζάνης

Στο 26-17 το προβάδισμα της Αρτας στο 45'

Πλέον, η Αρτα φθάνει στα 10 γκολ διαφοράς με το 27-17