Με την Γκάτζιου ( που σταμάτησε στα 12 γκολ ) στο γκάζι, ο ΠΑΟΚ 37-18 το αξιοπρεπές Πανόραμα - greekhandball.com

Ο ΠΑΟΚ...πάτησε γκάζι στο δεύτερο ημίχρονο και νίκησε με 37-18 το  Πανόραμα που δεν  άντεξε στον πολύ γρήγορο ρυθμό του Δικεφάλου του Βορρά, που δοκίμασε μάλιστα διαφορετικά σχήματα απέναντι στο μαχητικό αντίπαλο του, που ωστόσο δεν είχε δύο από τις πολυτιμότερες και πιο φορμαρισμένες αθλήτριες του, τις διεθνείς Κυρικλίδου και Κουτσιμανή ( τυπικά κάθησε στον πάγκο ), λόγω τραυματισμών.
Εξαιρετική η Γκάτζιου η οποία σταμάτησε στα 12 γκολ σε ένα ματς όπου, όπως εξελισσόταν για εκείνη, θα μπορούσε να περάσει τα 15 τέρματα και να κάνει ρεκόρ καριέρας.

Η εμπειρία δύο πρώην παικτριών του ΠΑΟΚ, των Τσαουσίδου-Προκοπίδου, δεν ήταν αρκετή για το Πανόραμα που είχε απέναντι του μία ομάδα με πληθώρα εναλλακτικών λύσεων.
Ο ΠΑΟΚ προχωρά με διαδοχικές νίκες ενώ το Πανόραμα παρουσιάζει μία νεανική και συγκροτημένη ομάδα που εκ των πραγμάτων διεκδικεί άλλους στόχους.
Μέχρι το 25΄, υπήρχε μία σχετική επαφή των δύο ομάδων στο σκορ με την διαφορά στα 5 τέρματα, αλλά, στο δεύτερο ημίχρονο δεν υπήρχαν απαντήσεις από το Πανόραμα στις γρήγορες επιλογές του γηπεδούχου, που είχε μάλιστα επιμέρους σκορ 15-4 από το 30' έως το 50' .
Σημειώνεται ότι το ματς άρχισε με καθυστέρηση 35 λεπτών, καθώς, το γήπεδο άνοιξε με καθυστέρηση και οι δύο ομάδες περίμεναν απέξω από αυτό...

Τα πεντάλεπτα ήταν :  2-0, 4-2, 7-4, 10-4, 12-7, 17-9 ( ημίχρονο), 19-11, 25-11, 28-12, 32-13, 35-17, 37-18.
Διαιτήτευσαν οι Χαρίτσος-Τορνικίδης.

ΠΑΟΚ ( Πελεκίδης )  : Καγιούμοβα, Τσικνάκη, Χατζηπαρασίδου 3, Μαυροσαββίδου, Καραχαρίση, Μπελέτσκα 3, Γκάτζιου 12, Παναγιωτίδου, Νίκολιτς 3, Μεντεσίδου 4, Σεβδίλη 3, Κουκμίση 4, Γιοβανόφσκα 4, Στογιάνοβιτς 1, Μπατζαρακούδη, Κατσούνη.

ΠΑΝΟΡΑΜΑ ( Κουμιτσάρσκα ) : Νταντίρα, Κουτσιμανή, Αμανατίδου 2, Τσαρτσίου 1, Γ. Παπαδοπούλου 2, Α.Παπαδοπούλου, Καραβέλη 3, Τσαουσίδου 3, Προκοπίδου 4, Αναστασιάδου, Λιούκα, Ειρ. Kουκλοτίδου, Ελ. Κουκλοτίδου, Ιωαννίδου, Κουλούρη 2, Μίγκα 1.