Το Κίελο, μετά από παιχνίδι θρίλερ, προκρίθηκε στον τελικό και θα αναμετρηθεί απόψε (29/12) με αντίπαλο την Μπαρτσελόνα - greekhandball.com

Μετά από παιχνίδι θρίλερ, το Κίελο, που επικράτησε (36-35, 18-13 το ημίχρονο) της Τέλεκομ Βέζπρεμ, προκρίθηκε στον τελικό του Τσάμπιονς Λιγκ των ανδρών 2019-20, στον οποίο θα αναμετρηθεί απόψε (21:30, Cosmote Sport 7 HD) με αντίπαλο την Μπαρτσελόνα.

Το ματς είχε πολλές εναλλαγές στο σκορ και κρίθηκε στα επιπλέον 10 λεπτά της παράτασης. Το Κίελο παρ' όλα αυτά, θα βρεθεί για 8η φορά στην ιστορία του σε τελικό Τσάμπιονς Λιγκ και για 4η στην Κολωνία.

Ήταν το 5ο παιχνίδι συνολικά και ο 3ος ημιτελικός της διοργάνωσης που διήρκεσε πάνω από 60 λεπτά. Τελευταία φορά που συνέβη αυτό ήταν το 2010.