Ο Διομήδης έπαιξε με την... φωτιά, αλλά πήρε την νίκη - greekhandball.com

Ο Διομήδης έπαιξε με την... φωτιά, αλλά πήρε την νίκη

Στις νίκες επέστρεψε ο Διομήδης Άργους, ο οποίος κυριάρχησε εκτός έδρας (25-27) του Ιωνικού Νέας Φιλαδέλφειας. Παρ' όλα αυτά, οι «Λύκοι» δεν παρουσίασαν καλό πρόσωπο, ιδιαίτερα στα τελευταία λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου. Τότε ήταν που οι γηπεδούχοι κατάφεραν να μειώσουν ακόμα και στο ένα τέρμα και λίγο έλειψε να κάνουν ολική ανατροπή. Ωστόσο, δικά τους λάθη τούς στέρησαν το θετικό αποτέλεσμα.

ΙΩΝΙΚΟΣ Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑΣ - ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ 25-27

Τα πεντάλεπτα: 1-2, 3-4, 5-7, 7-10, 7-14, 10-18 (σκορ ημιχρόνου), 12-18, 13-20, 15-21, 18-23, 22-24, 25-27

ΙΩΝΙΚΟΣ Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑΣ (Παπακώστας Μ.): Τσακνής, Νικολαΐδης 2, Αϊβαλιώτης 6, Νομικός 2, Αργυράκης, Γκέρτσος 1, Μπούτος, Αποστολίδης, Ζαχάρης 3, Συγγάρης, Μαντζόπουλος 3, Χελιώτης, Λιόλιος 6, Μαυροφρύδης, Τσάτσας, Μπουλούμπασιτς 2

ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ (Χαλκίδης Γ.): Τζίμπουλας 4, Μαρκατάτος, Κρεμαστιώτης 4, Τσιγαρίδας 3, Ραντουλέσκου, Τσάκαλος 3, Παπαντωνόπουλος, Ντάσεβιτς, Λιάπης 3, Σπέντζος, Μπόσκος 5, Χαντέλης 1, Ξαγοράρης, Μάνθος 1, Λίμα 3, Γκολούμποβιτς

Διαιτητές: Τσάκωνας - Τόλιος, Δίλεπτα: 5 - 8 (Κόκκινη κάρτα: Μπόσκος 47:08), Πέναλτι: 3/7 - 1/1