Οι «Λύκοι»... πέρασαν από τη Νίκαια - greekhandball.com

Οι «Λύκοι»... πέρασαν από τη Νίκαια

Την τέταρτη διαδοχική νίκη του πέτυχε ο Διομήδης Άργους, ο οποίος επικράτησε εκτός έδρας (25-32) του Άρη Νικαίας Olympic Diagnostic. Οι «Λύκοι» ήταν ανώτεροι από τους γηπεδούχους σε όλη την διάρκεια της αναμέτρησης διατηρώντας συνεχώς, μετά από τα πρώτα 15 λεπτά, προβάδισμα ασφαλείας και καταφέρνοντας, τελικά, να κατακτήσουν τους δύο βαθμούς.

*Σημειώνεται πως μετά από το τέλος του αγώνα, έγινε έλεγχος ντόπινγκ στους παίκτες του Άρη, Ακερμανίδη, Τζουβάρα και στους αθλητές του Διομήδη, Μπόσκο, Μαρκατάτο.

ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ OLYMPIC DIAGNOSTIC - ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ 25-32

Τα πεντάλεπτα: 3-3, 4-6 5-8, 7-12, 8-15, 11-16 (σκορ ημιχρόνου), 12-18, 13-19, 17-23, 19-24, 22-28, 25-32

ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ OLYMPIC DIAGNOSTIC (Μελετάκος Τ.): Λαδάκης 1, Ταουσάνης 1, Βλάχος 2, Γρηγοράκης, Μουλιάτος, Μαλανδρένιας 3, Ασβεστάς 7, Παπαδόπουλος, Παυσουλίνης,  Ακερμανίδης, Κρεμμύδας 2, Μιμίκος 2, Χουρσουντιάν 1, Τζουβάρας 2, Χαραλάμπους 3, Χρηματόπουλος 1

ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ (Χαλκίδης Γ.): Τζίμπουλας 2, Μαρκατάτος, Κρεμαστιώτης 2, Τσιγαρίδας 3, Ραντουλέσκου, Τσάκαλος, Παπαντωνόπουλος, Ντάσεβιτς, Λιάπης 1, Μανασάκης, Μπόσκος 7, Χαντέλης, Ξαγοράρης, Μάνθος 5, Λίμα 7, Γκολούμποβιτς 5

Διαιτητές: Βήτας - Σκλαβενίτης, Δίλεπτα: 6 - 9, Πέναλτι: 3/4 - 5/7