"Θρίλερ" στην Έδεσσα, μοιράστηκαν από έναν βαθμό Αερωπός και Πυλαία - greekhandball.com

"Θρίλερ" στην Έδεσσα, μοιράστηκαν από έναν βαθμό Αερωπός και Πυλαία

Αερωπός Έδεσσας και Πυλαία αναδείχθηκαν ισόπαλοι, με σκορ 26-26 (14-13 ημίχρονο), στο παιχνίδι που άνοιξε την αυλαία της δέκατης όγδοης αγωνιστικής της Handball Premier.  Σημειώνεται ότι οι γηπεδούχοι έχουν παράπονα από τη διαιτησία του αγώνα.

Μέχρι τα μισά του πρώτου μέρους οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ, ωστόσο η Πυλαία, από εκείνο το σημείο και έπειτα, με ένα δικό της  σερί 6-0, πήρε ένα μικρό προβάδισμα, το οποίο και κατάφερε να διατηρήσει μέχρι την ανάπαυλα (14-13).
Στο δεύτερο ημίχρονο, η ομάδα του Γιάννη Πηλαλίδη ανέτρεψε την εις βάρος της κατάσταση και στο τεσσαρακοστό πρώτο λεπτό, πέρασε μπροστά με το τέρμα του Βαφείδη (18-17). Παρ΄ όλα αυτά η αναμέτρηση είχε συγκλονιστική εξέλιξη, οι φιλοξενούμενοι ήταν άκρως ανταγωνιστικοί και πήραν έναν πολύτιμο βαθμό, χάρη στο γκολ του Ανανιάδη,λίγα δευτερόλεπτα πριν το φινάλε.

Τα πεντάλεπτα: 2-2, 5-4, 6-5, 6-9, 9-11, 13-14 (ημχ), 15-16, 17-17, 20-19, 22-21, 23-23, 26-26

Αερωπός Έδεσσας: Αθανασίου, Τζουβάρας 1, Μαυροδουλάκης 4, Γάτσης, Κράλλης, Θεοδωρόπουλος, Δημάκης 3, Μπάρμπας, Βαφείδης 7, Μισαηλίδης 7, Αποστολίδης 3, Ρόμπης, Μουμτσιδέλης, Λιόφης, Ρότζιος 1

Πυλαία: Ραντούλοβιτς, Ζαφείρης 3, Ανθομελίδης, Μέτσης 8, Κουκμίσης Ν. 1, Ψωμαθιανός, Τριανταφυλλίδης Δ. 2, Ορφανουδάκης, Ανανιάδης 4, Καλόμοιρος, Αλεξανδρίδης, Καβουσανάκης 2, Παπαγεωργίου 1, Τριανταφυλλίδης Τ. 4, Αλατσατιανός 1, Κουκμίσης Κ.

Διαιτητές: Δελόγλου- Θεοδοσίου

Δίλεπτα: 3-5. Πέναλτι: 3/5- 3/4