ΕΣΧΚΜ Εφήβων: Νίκη του Φιλίππου στην Έδεσσα - greekhandball.com

ΕΣΧΚΜ Εφήβων: Νίκη του Φιλίππου στην Έδεσσα

Ο Φίλιππος Βέροιας σημείωσε μια οριακή νίκη μέσα στην Έδεσσα, επί του τοπικού Αερωπού, με σκορ 33-32 (15-13 ημίχρονο), σε παιχνίδι για την έκτη αγωνιστική του πρωταθλήματος ΕΣΧΚΜ Εφήβων. Οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ σε όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης, ωστόσο οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που τελικά πήραν το «δίποντο». Πρώτος σκόρερ του παιχνιδιού αναδείχθηκε ο Μουμτσιδέλης με 14 τέρματα. Από την ομάδα της Βέροιας, ο Τζωρτζίνης είχε επίσης πολύ καλή απόδοση, πετυχαίνοντας 13 γκολ.

ΑΕΡΩΠΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ- ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ: 32-33

Τα πεντάλεπτα: 2-2, 6-5, 9-6, 9-10, 13-13, 13-15 (ημίχρονο), 17-20, 18-21, 22-23, 26-26, 28-30, 32-33

Αερωπός Έδεσσας (Πηλαλίδης):  Γάτσης 4, Τοτίδης, Πέρρος 3, Μησιρλίφης 1, Πάσχος 3, Στόμας, Λιανδής 5, Καρακατσάνης 2, Μουμτσιδέλης 14, Σύρκος, Γεργής, Γιαννούσης, Μπουτκάρης Π., Μπουτκάρης Κ., Καράτζιος, Νόφης

Φίλιππος Βέροιας (Παυλίδης): Στανκίδης, Νιώπας 1, Χουδαβερδόγλου, Μπισιρόπουλος, Στεφανόπουλος 1, Ελευθεριάδης, Καραγιοβάννης 3, Δούρδας, Τζωρτζίνης 13, Λυκοστράτης 5, Παπαγιάννης 7, Σερδαρίδης, Χαντώνογλου, Πετρομελίδης 3

Διαιτητές: Τομίδης- Γρηγοριάδης

Δίλεπτα: 2-1. Πέναλτι: 1/1- 2/3