Ο Αερωπός «πέρασε» από την έδρα του... πληγωμένου από τις απουσίες Άρη Νικαίας - greekhandball.com

Ο Αερωπός «πέρασε» από την έδρα του... πληγωμένου από τις απουσίες Άρη Νικαίας

Ο Αερωπός Έδεσσας επικράτησε (21-29) δίκαια του Άρη Νικαίας στο παιχνίδι μεταξύ των δύο ομάδων. Το σύνολο του Γιάννη Πηλαλίδη ήταν σαφώς ανώτερο σε σχέση με τους αντιπάλους του. Οι γηπεδούχοι, που μετρούσαν αρκετές απουσίες παικτών τους (Μελετάκος, Μουλιάτος, Αθανασίου, Γραμματικόπουλος) είχαν επαφή με το σκορ έως το τελευταίο δεκάλεπτο, όμως οι δυνάμεις τους τους εγκατέλειψαν προς το τέλος του αγώνα με αποτέλεσμα να «ανοίξει» η διαφορά.
Ο τερματοφύλακας των φιλοξενούμενων, Μπάρμπας, τραυματίστηκε, γύρω στο 52ο λεπτό, στον αστράγαλο, όμως δεν πρόκειται για κάτι σοβαρό.

ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ OLYMPIC DIAGNOSTIC – ΑΕΡΩΠΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ MANDYNAMIC 21-29

Τα πεντάλεπτα: 1-1, 3-2, 5-6, 7-10, 8-12, 10-14 (σκορ ημιχρόνου), 12-16, 14-18, 16-20, 18-23, 19-25, 21-29

ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ (Μελετάκος Τ.): Λαδάκης 3, Ταουσάνης 3, Βλάχος 1, Γρηγοράκης, Μουλιάτος, Μαλανδρένιας 1, Ασβεστάς 6, Παπαδόπουλος, Κοκκοράκης, Αναστασίου, Ακερμανίδης, Κρεμμύδας 3, Μιμίκος 1, Χουρσουντιάν, Χαραλάμπους 3, Χρηματόπουλος

ΑΕΡΩΠΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ (Πηλαλίδης Γ.): Αθανασίου, Μαυροδουλάκης 4, Γάτσης, Κράλλης, Θεοδωρόπουλος 3, Δημάκης 11, Μπάρμπας, Βαφείδης 1, Μισαηλίδης 5, Αποστολίδης 2, Ρόμπης- Σάτστος, Λιόφης, Ρότζιος 3

Διαιτητές: Βήτας - Σκλαβενίτης. Δίλεπτα: 5 - 4 (Αποβολή: Βαφείδης, τρία δίλεπτα, 38:36), Πέναλτι: 1/3 - 1/1