Πάτησε... γκάζι στο δεύτερο ημίχρονο η Σαλαμίνα και επικράτησε της Νέας Ιωνίας - greekhandball.com

Πάτησε... γκάζι στο δεύτερο ημίχρονο η Σαλαμίνα και επικράτησε της Νέας Ιωνίας

Η Σαλαμίνα πήρε τους δύο βαθμούς της νίκης, επικρατώντας της Νέας Ιωνίας με σκορ 26-18 (11-12 ημίχρονο). Οι γηπεδούχοι αν και βρέθηκαν πίσω στο σκορ πριν την ανάπαυλα, κατόρθωσαν να ανατρέψουν το "σκηνικό" , έχοντας για ακόμα έναν παιχνίδι πρώτο σκόρερ τον Χρ. Μπακαούκα (7 γκολ).

Τα πεντάλεπτα:1-1, 4-4, 6-5, 8-7, 10-9, 11-12 (ημίχρονο), 14-13, 15-13, 18-14, 21-16, 24-16 26-18

Σαλαμίνα : Μανούσος, Εξαρχόπουλος, Μπακαούκας Γ., Μπακαούκας Χ. 7, Πετράκος 6, Μπούζος 3, Χιώτης, Κόρρος, Κλημάνογλου 3, Πασλής, Βασιλόπουλος 4, Αποστολίδης 1, Δίπλαρος 1, Συμεωνίδης, Γεωργακόπουλος 1, Παπαδόπουλος

Νέα Ιωνία:  Σακαλόγλου , Κούτσης, Καμπουράκης 2, Γκούλε 4, Στεφάνι, Μπίλος Κ., Χρυσολώρας, Μπένιας, Γκούλης 1,  Γκλαβόπουλος, Οικονόμου 3, Δανέζης 2, Κυριαζόγλου, Μπίλος Ι. 4, Τσαγκογεώργας 1, Γκούλης 1

Δίλεπτα: 4-3. Πέναλτι: 3/3- 6/9. Αποβολή: Χιώτης, Μπίλος