Άνετη νίκη πριν το ντέρμπι ο ΠΑΟΚ - greekhandball.com

Άνετη νίκη πριν το ντέρμπι ο ΠΑΟΚ

(Φωτογραφία: acpaok.gr)

Ο ΠΑΟΚ συνεχίζει εντυπωσιακά την πορεία του στο πρωτάθλημα της Α1 Γυναικών, μετά την άνετη επικράτησή του επί της Πυλαίας με σκορ 37-15 (18-6 ημίχρονο). Οι παίκτριες του Δημήτρη Πελεκίδη δεν αντιμετώπισαν κανένα πρόβλημα και έβαλαν από νωρίς τις βάσεις της νίκης, "καθαρίζοντας" ουσιαστικά από τα πρώτα δέκα λεπτά.Ακολουθεί το ντέρμπι κόντρα στη Νέα Ιωνία, στις 18 του Ιανουαρίου και άπαντες πλέον στον σύλλογο επικεντρώνονται σε αυτό. Πρώτη σκόρερ του "Δικεφάλου του Βορρά" και του παιχνιδιού ήταν η Χατζηπαρασίδου (10 γκολ), ενώ για τις φιλοξενούμενες η Μ. Κουκμίση σημείωσε 3.

Τα πεντάλεπτα: 5-2, 10-3, 13-5, 15-6, 17-6, 18-6 (ημίχρονο), 21-7, 25-8, 27-11, 28-13, 32-14, 37-15

ΠΑΟΚ (Πελεκίδης):Xατζηπαρασίδου 10, Παναγιωτίδου 3, Γκάτσιου 7, Ζυγούρα, Κρίτζαλη 1, Καμπόιμ, Σαμολαδά 3, Μούρνου 3, Φερφόλια 1, Τσικνάκη, Κωστοπούλου 2, Μεντεσίδου 4, Νίκολιτς 2, Βαφειάδου 1, Κατσούνη, Ζήση

Πυλαία (Σκανδάλης): Κουκμίση Κ. 2, Βράμπα 1, Κουκμίση Μ. 3, Καπρινιώτη, Κοπανέλου, Αντωνιάδου 1, Ιωαννίδου, Μαυροπούλου, Τσιγαρίδα Αθ., Τσιγαρίδα Αθ., Αθανασοπούλου 2, Σελεμίδου 2, Σούσκα, Λόυρη 2, Πετρίδου, Στεφανίδου 2.