Στο ρελαντί η Σαλαμίνα - greekhandball.com

Στο ρελαντί η Σαλαμίνα

Η Σαλαμίνα σημείωσε άνετη νίκη κόντρα στον Πανιώνιο με σκορ 32-24 (18-8 ημίχρονο). Οι φιλοξενούμενοι πήραν ένα προβάδισμα τεσσάρων γκολ πριν τη συμπλήρωση των δέκα λεπτών της αναμέτρησης (7-3) και με την ολοκλήρωση του πρώτου μέρους άνοιξαν την ψαλίδα της διαφοράς στα εννιά γκολ. Μετά την ανάπαυλα το σκηνικό έμεινε το ίδιο, με τους πρωτοπόρους του πρώτου ομίλου της Α2, να φτάνουν στην κατάκτηση των δύο βαθμών. Πρώτος σκόρερ των νικητών ήταν ο Χρ. Μπακαούκας (7) .Από την άλλη πλευρά ο Σκυφτός σημείωσε 6.

Τα πεντάλεπτα: 2-3, 3-7, 6-10, 7-12, 7-14, 9-18 (ημίχρονο), 9-21, 11-26, 14-29, 16-30, 19-32, 24- 32

Πανιώνιος: Γκόρο, Κωστόπουλος, Τσικριτζής 1, Κοντάκος 3, Κόντος 2, Μιχελάκος 1, Ατσίδης 2, Ζαφειράκος 1, Κυριακίδης 1, Δάφερμος 1, Σκυφτός 6, Μπελεχρής, Σάκκος 3, Γιατράκος 1, Παπαδόπουλος 1, Νούλης 1

Σαλαμίνα: Εξαρχόπουλος, Μπακαούκας Γ. 2, Μπακαούκας Χ. 7, Πετράκος 5, Μπούζος, Τσαρπάλης, Χιώτης 1, Κόρρος, Κλημάνογλου 5, Πασλής 1, Βασιλόπουλος 4, Φίλης, Αποστολίδης 1, Δίπλαρος 3, Συμεωνίδης, Γεωργακόπουλος 3

Διαιτητές: Χαραλαμπίδης-Βήτας

Δίλεπτα: 1-5 Πέναλτι: 3/4- 2/2