Νίκη στο... νήμα για τον Ζαφειράκη Νάουσας - greekhandball.com

Νίκη στο... νήμα για τον Ζαφειράκη Νάουσας

Σε μια αναμέτρηση στην οποία νικητής θα μπρούσε να είναι οποιαδήποτε από τις δύο ομάδες, ο Ζαφειράκης επικράτησε τελικά στη Νάουσα του Αλέξανδρου Αξιούπολης με σκορ 27-24 (13-11 ημίχρονο). Ο αγώνας κρίθηκε στα τελευταία λεπτά, στα οποία οι γηπεδούχοι αποδείχθηκαν πιο ψύχραιμοι, παίρνοντας έτσι τους δύο βαθμούς της νίκης. Πρώτος σκόρερ του Ζαφειράκη ήταν ο Ατσίμοβιτς με 9. Για την ομάδα της Αξιούπολης, ο Παλαιστής σημείωσε 5.

Τα πεντάλεπτα: 2-3, 4-5, 6-7, 9-8, 10-11, 13-11 (ημίχρονο), 17-15, 20-17, 21-20, 22-22, 24-23, 27-24 (τελικό)

Ζαφειράκης Νάουσας: Πετρίδης , Λενός, Μπιλιούρης, Δάιος, Βλάχος 6, Διδασκάλου 2, Χατζηγεωργίου 3, Τζουβάρας, Πετρίδης 3, Κρέξης, Χατζηαγαπίου 2, Οικονόμου 2, Ατσίμοβιτς 9, Πινακούδης, Κυριακίδης, Μπουμπουλέντρας

Αλέξανδρος Αξιούπολης: Τσορλίδης, Καλπικίδης 2, Βραχιολίδης 3, Ζιάκας, Ζηλίδης 2, Καραπείδης 4, Πεχλιβάνης, Παπαρήγας, Γιαβασίδης, Μουτούδης, Καράγγελος 3 , Μαυρόπουλος 1, Παλαιστής 5, Κοπαϊδης 4, Στεφανίδης, Καρακασίδης

Δίλεπτα: 3-6. Πέναλτι: 4/6- 0/1. Κόκκινη κάρτα: Μαυρόπουλος (Τρία δίλεπτα)