Επικράτησε με... καρδιοχτύπι ο Ζαφειράκης Νάουσας - greekhandball.com

Επικράτησε με... καρδιοχτύπι ο Ζαφειράκης Νάουσας

Η μεγαλύτερη εμπειρία του Ζαφειράκη Νάουσας στην Α2 Ανδρών, καθώς και η έλλειψη συγκέντρωσης του Φοίβου Συκεών σε καθοριστικά σημεία της αναμέτρησης μεταξύ των δύο ομάδων, έπαιξαν τον ρόλο τους, με αποτέλεσμα ο Ζαφειράκης να επικρατήσει με 27-24 ως φιλοξενούμενος.
Η ομάδα του Χρήστου Δεληχρήστου, που είχε ως έναν από τους διακριθέντες της τον τερματοφύλακα, Μπουμπουλέντρα, βρέθηκε να απειλείται στα τελευταία λεπτά του αγώνα, όταν ο Φοίβος μείωσε σε 22-23, όμως κατάφερε, διορθώνοντας την αμυντική λειτουργία και κάνοντας προσεκτικότερες επιλογές στην επίθεση, να πάρει το παιχνίδι.

ΦΟΙΒΟΣ ΣΥΚΕΩΝ - ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ ΝΑΟΥΣΑΣ 24-27

Τα πεντάλεπτα: 2-3, 4-6, 6-8, 7-11, 10-13, 12-15 (σκορ ημιχρόνου), 14-19, 15-21, 18-23, 19-23, 22-23, 24-27

ΦΟΙΒΟΣ ΣΥΚΕΩΝ (Σεϊρεκίδης Σ.): Παπαγεωργίου, Δελλιάς, Μεγγίδης, Αθανασιάδης 7, Μήγγας 2, Παπαδόπουλος Π., Μανωλούδης 3, Παπαδόπουλος Χ., Πάτσιας, Βούινιτς 3, Τσιντίδης 5, Ελοζιέουα 3, Σιγγιρίδης 1, Παντελίδης, Θεοφάνους, Μουταφίδης

ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ ΝΑΟΥΣΑΣ (Δεληχρήστος Χ.): Πετρίδης Ε., Λένος, Μπιλιούρης, Ζωναρόπουλος, Βλάχος 5, Διδασκάλου 4, Χατζηγεωργίου 7, Τζουβάρας, Πετρίδης Γ. 4, Κρέξης, Χατζηαγαπίου, Οικονόμου 1, Ατσίμοβιτς 6, Πινακούδης, Δεληχρήστος, Μπουμπουλέντρας

Διαιτητές: Νάσκος - Χαρίτσος. Δίλεπτα: 4-7. Πέναλτι: 3/3 - 3/4