Μισαηλίδης: «Κλειδί ήταν η άμυνά μας» - greekhandball.com

Μισαηλίδης: «Κλειδί ήταν η άμυνά μας»

Ο Αερωπός Έδεσσας ανταποκρίθηκε πολύ καλά αμυντικά, τόνισε στο greekhandball.com ο πρώτος σκόρερ των νικητών του σημερινού (14/12) αγώνα (24-21) κόντρα στον Δούκα, Φώτης Μισαηλίδης.
Σχολίασε: «Ξέραμε ότι ο Δούκας θα κατέβαινε, με σκοπό να έπαιρνε το παιχνίδι. Είχε απουσίες, αλλά γνωρίζουμε ότι αυτή η ομάδα παίζει πάντα, για να νικήσει. Ήμασταν διαβασμένοι, είχαμε πάθος. Στο πρώτο ημίχρονο, μπήκαμε δυνατά και πήραμε διαφορά τερμάτων.
Στην επανάληψη, είχαμε ένα μικρό κενό διάστημα, μετά από αυτό, όμως, δώσαμε ό, τι είχαμε, όλη μας την ενέργεια. Η διαφορά «άνοιξε» στα 4 γκολ πέντε λεπτά πριν από τέλος. Κλειδί για εμάς ήταν η άμυνά μας. Ειδικά στο πρώτο μέρος παίξαμε πολύ καλή άμυνα και ο Μπάρμπας, παράλληλα, βρέθηκε σε καλή μέρα. Έτσι, φτάσαμε σε μία πολύ σημαντική νίκη, αγωνιστικά και ψυχολογικά».