Σερί νικών για Ισπανία και Μαυροβούνιο (vid) - greekhandball.com

Σερί νικών για Ισπανία και Μαυροβούνιο (vid)

Μαυροβούνιο και Ισπανία συνέχισαν το νικηφόρο σερί τους, στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα της Ιαπωνίας, έχοντας οκτώ βαθμούς σε τέσσερις αγώνες. Η Ισπανία κέρδισε εύκολα το Καζακστάν με 43-16 (19-11 ημίχρονο), ενώ το Μαυροβούνιο έκανε την ανατροπή κόντρα στη Ρουμανία. Το πρώτο ημίχρονο τελείωσε με τη Ρουμανία να προηγείται με ένα γκολ διαφορά (12-11) και στο δεύτερο μισό του δευτέρου μέρους, οι Ρουμάνες με τρία γκολ της Νεάγκου, κατάφεραν να προηγηθούν με τέσσερα (21-17). Το Μαυροβούνιο παρ΄ όλα αυτά δεν είχε πει την τελευταία του λέξη και "γύρισε¨ το παιχνίδι. Από πλευράς Μαυροβουνίου, Ραντίτσεβιτς και Ραίτσεβιτς έπαιξαν καταλυτικό ρόλο για να έρθει η νίκη, σημειώνοντας από 6 τέρματα.

Σε αναμέτρηση για τον δεύτερο όμιλο η Ν. Κορέα επιβλήθηκε της Αυστραλίας με σκορ 34-17 (18-10 ημίχρονο).