LIVE: Ολυμπιακός - Μέλσουνγκεν (Τελικό σκορ: 19-20) - greekhandball.com

LIVE: Ολυμπιακός - Μέλσουνγκεν (Τελικό σκορ: 19-20)

Καλησπέρα σας από το «Μελίνα Μερκούρη». Ο Ολυμπιακός φιλοξενεί ένα από τα μεγαθήρια του παγκόσμιου χάντμπολ, την γερμανική, Μέλσουνγκεν, στον επαναληπτικό αγώνα του τρίτου προκριματικού γύρου του EHF Cup. Η αναμέτρηση ξεκινάει στις 18:00 και το greekhandball.com θα την μεταφέρει λεπτό προς λεπτό.

Οι Ερυθρόλευκοι είχαν ηττηθεί με 32-28, εκτός έδρας και έτσι χρειάζονται νίκη με τέσσερα γκολ διαφορά και σκορ μεγαλύτερο από εκείνο του πρώτου αγώνα ή νίκη με πέντε γκολ διαφορά και οποιοδήποτε σκορ. Σε περίπτωση επικράτησης του Ολυμπιακού με 32-28, η πρόκριση θα κριθεί στα πέναλτι.

Στη σελίδα μας στο Facebook θα βρείτε πλούσιο υλικό, σχετικά με το παιχνίδι.

Στις 17:20 ξεκίνησε η προθέρμανση του Ολυμπιακού

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Αραπακόπουλος, Μπάγιος, Μπογκούνοβιτς, Δεληχρήστος, Κανδύλας, Καραμπουρνιώτης, Λιάπης, Μάλλιος, Μιχαηλίδης, Μούγιτς, Νομικός, Σπίκιτς, Τερλέτσκι, Λέμος, Τσιλιμπάρης, Τζηράς

ΜΕΛΣΟΥΝΓΚΕΝ: Αλλέντορφ, Ντάννερ, Χάφνερ, Ιγκνατόφ, Κουν, Κούνκελ, Λέμκε, Μάριτς, Μίκελσεν, Πάβλοβιτς, Ράιχμαν, Σάλγκερ, Σνέιντερ, Σιντόροβιτς, Σίμιτς, Σόστραντ

Διαιτητές: Μιχάι Μαριάν Πίρβου (Ρουμανία), Ράντου Μιχάι Ποτιρνίκε (Ρουμανία), Λέοπολντ Καλίν (Σλοβενία)

Μια διμοιρία των ΜΑΤ είναι στον χώρο των αποδυτηρίων, σε περίπτωση απρόοπτου γεγονότος.

Στο γήπεδο βρίσκονται τα μέλη της ΠΑΕ Ολυμπιακός, Νίκος Γαβαλάς, Γιώργος Πλέσσας, καθώς και παίκτριες της γυναικείας ομάδας βόλλεϋ των Πειραιωτών.

Στο «Μελίνα Μερκούρη» βρίσκεται, ακόμα, ο πρόεδρος της ΕΣΧΑ, Δημήτρης Σταυρακάκης, ο οποίος είναι αποδεδειγμένα στο πλευρό όλων των ομάδων, κάθε επιπέδου.

Έγινε η παρουσίαση των ομάδων. Οι παίκτες παίρνουν τις θέσεις τους.

Το παιχνίδι ξεκίνησε

0-1 Μάριτς

Κίτρινη στον Λιάπη

Διπλό δοκάρι για τον Ολυμπιακό με τους Μπογκούνοβιτς, Λιάπη !

Το γήπεδο δεν έχει γεμίσει, όπως αναμενόταν, όμως ο κόσμος του Ολυμπιακού δίνει παλμό με συνεχές τραγούδι και... ζεσταίνει την ατμόσφαιρα.

Δίλεπτη στον Λιάπη

Ο Σπίκιτς, που πέρασε στη θέση του Τσιλιμπάρη, απέκρουσε την μπάλα, έπειτα από εκτέλεση πέναλτι του Αλέντορφ.

Τάιμ άουτ (56:51)

Ο Ντάνερ χτύπησε στον αυχένα και άμεσα τού παρασχέθηκαν οι πρώτες βοήθειες. Ο παίκτης των φιλοξενούμενων οδηγήθηκε προς τον πάγκο.