Κύπελλο Ανδρών: Προκρίθηκε άνετα ο Φοίβος Συκεών - greekhandball.com

Κύπελλο Ανδρών: Προκρίθηκε άνετα ο Φοίβος Συκεών

O Φοίβος Συκεών δεν δυσκολεύτηκε να προκριθεί στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Ανδρών αφού επικράτησε της Αξιούπολης με σκορ 26-18 (12-7 ημίχρονο). Οι παίκτες του Στέλιου Σεϊρεκίδη, με όπλο την καλή τους άμυνα, δεν έχασαν σε κανένα σημείο της αναμέτρησης το προβάδισμά τους και με μπροστάρηδες τους Αθανασιάδη (9 γκολ), Μήγγα (5) και τον Τσιντίδη (5) πήραν την πρόκριση στην έδρα της Αξιούπολης. Για τους γηπεδούχους, πρώτοι σκόρερς ήταν οι Κοπαϊδης και Μουτούδης, οι οποίοι πέτυχαν από 3 τέρματα.

Τα πεντάλεπτα:1-2, 2-6, 3-8, 5-8, 7-8, 7-11 (ημίχρονο), 7-12, 8-15, 10-19, 11-24, 14-24, 16-28 (τελικό)

Αλέξανδρος Αξιούπολης (Καρυπίδης): Ζηλίδης 1, Παπαρήγας, Πεχλιβάνης, Γιαβασίδης 2, Μενεψάκος 2, Καλπακίδης, Παλαιστής 1, Τσορλίνης 1, Πλατής, Καράγγελος, Κοπαϊδης 3, Μουτούδης 3, Βραχιολίδης 1, Ζιάρας 1, Μαυρόπουλος 1, Στεφανίδης

Φοίβος Συκεών (Σειρεκίδης): Παπαδόπολος Χ.1, Μανωλούδης 2, Δελιάς, Ελοζιενόα 3, Πατσιάς 1, Συγγιρίδης 1, Μεγγίδης, Παντελίδης, Τσιντίδης 5, Χαραλαμπίδης, Μουταφίδης, Θεοφάνου, Παπαδόπουλος Π. 1, Αθανασιάδης 9, Μήγγας 5, Βούινιτς

Διαιτητές: Λινάρδος- Νικολαϊδης

Δίλεπτα:2-5, Πέναλτι:0/1-3/3