«Έσπασαν» καρδιές στις Συκιές - greekhandball.com

«Έσπασαν» καρδιές στις Συκιές

Συγκλονιστικό παιχνίδι διεξήχθη στις Συκιές, όπου η Πυλαία κατάφερε να πάρει την πρόκριση στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Ανδρών, κόντρα στον Φοίβο Συκεών. Η ομάδα του Πάνου Γούσιου επικράτησε με 35-34 στην παράταση, σ' ένα παιχνίδι, που μετατράπηκε σε θρίλερ...
Οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν πέναλτι στο 59:59 του αγώνα και ο Νίκος Κουκμίσης ευστόχησε, με αποτέλεσμα να οδηγήσει την Πυλαία στην παράταση, καθώς ισοφάρισε σε 27-27. Ο αγώνας συνέχισε να είναι για... γερά νεύρα και στα δύο ημίχρονα της παράτασης, αφού έως το φινάλε τα δύο σύνολα διεκδικούσαν την νίκη. Παρ' όλα αυτά, η Πυλαία επικράτησε και πέτυχε να περάσει στον επόμενο γύρο.

ΦΟΙΒΟΣ ΣΥΚΕΩΝ - ΠΥΛΑΙΑ 34-35

Τα πεντάλεπτα: 1-0, 4-2, 6-6, 9-8, 9-11, 11-14 (σκορ ημιχρόνου), 15-16, 18-19, 20-22, 22-22, 26-25, 27-27

Σκορ ημιχρόνων παράτασης: 29-31 (Α'), 34-35 (Β')

ΦΟΙΒΟΣ ΣΥΚΕΩΝ (Σεϊρεκίδης Σ.): Μουσταφίδης, Παπαδόπουλος Π. 2, Αθανασιάδης 2, Παπαδόπουλος Χ., Μανωλούδης, Δέλιας, Ελοζιέουα 5, Πάτσιας 1,, Μεγγίδης, Θεοφάνους, Βούινιτς 8, Σιγγιρίδης 3, Μήγγας 1, Παντελίδης, Τσιντίδης 4, Παπαγεωργίου 1

ΠΥΛΑΙΑ (Γούσιος Π.): Καραπαναγιωτίδης, Τσόχας, Αλεξανδρίδης 1, Τριανταφυλλίδης 1, Κουκμίσης Ν. 9, Τριανταφυλλίδης 1, Παπαγεωργίου 3, Κουκμίσης Κ. 3, Μέτσης, Μπάτζιος 3, Ζαφείρης 3, Ψωμαθιανός, Καλόμοιρος 11, Αλατσατιάνος, Ραντούλοβιτς, Ορφανουδάκης

Διαιτητές: Δελόγλου - Θεοδοσίου, Δίλεπτα: 4-4, Πέναλτι: 2/3, 5/5