Δίχως τέλος η κατηφόρα της Βέζπρεμ (vid) - greekhandball.com

Δίχως τέλος η κατηφόρα της Βέζπρεμ (vid)

Η Βέζπρεπ δείχνει ότι περνάει μια περίοδο ντεφορμαρίσματος μετά την χθεσινή ήττα από την Ραμπότνικ με 26-24 (8-14 ημίχρονο), για την ΣΕΧΑ Γκάζπρομ Λιγκ. Οι πρωταθλητές Ουγγαρίας στα τελευταία τέσσερα παιχνίδια έχουν μόλις μία νίκη απέναντι στην Σπαρτάκ Μόσχας για την ίδια διοργάνωση, ενώ προέρχονται από δύο συνεχόμενες ήττες κόντρα σε Κίελο και Μονπελιέ για τους ομίλους του Τσάμπιονς Λιγκ.

Η Ραμπότνικ είχε σε εκπληκτική ημέρα τον τερματοφύλακά της Νίκολα Μιτρέφσκι ο οποίος στο πρώτο ημίχρονο είχε 10 αποκρούσεις και 12 συνολικά. Οι γηπεδούχοι αν και βρέθηκαν πίσω στο σκορ με έξι τέρματα στο πρώτο ημίχρονο, κατάφεραν να ισορροπήσουν και στο τελευταίο δεκάλεπτο του παιχνιδιού, πήραν κεφάλι στο σκορ για να φτάσουν με δυσκολία στη νίκη. Πρώτος σκόρερ για τους νικητές ο Λόβρο Γότιτς με 8 γκολ, ενώ για την Βέζπρεμ οι μοναδικοί που διασώθηκαν ήταν ο Ντράγκαν Γκάγιτς με 9 και ο τερματοφύλακάς της, Βλάντιμιρ Τσουπάρα με 12 αποκρούσεις.

Γιούροφαρμ Ραμπότνικ: Μιτρέφσκι, Τραικόφσκι – Ολέφσκι 1, Μαντζόφσκι 1,Τσουρλέφσκι, Στεπάνοβιτς 5, Ράντοβιτς 1, Σεβέλεφ, Γότιτς 8 , Βέγκαρ 2, Κουκόφσκι, Βελκόφσκι, Γκράντιαν 4, Τζούκιτς, Κουζμανόφσκι, Οστρούσκο 4

Τέλεκομ Βέζπρεμ: Τσουπάρα, Σζέκελι – Μανάσκοφ 3, Γιαχία 2, Μοράες, Τόνεσεν 2, Γκάγιτς 9 (5), Νίλσον 3, Λάουγκε 2, Τέρζιτς, Μπλαγκότινσεκ, Μαχέ, Μάκοβσεκ 1, Λεκάι 2