Τελευταία νέα

Σέντρα σήμερα στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα ανδρών σε Γερμανία-Δανία. Το πρόγραμμα

 
Από τις 10 έως τις 27 Ιανουαρίου 2019 όλα τα βλέμματα των φίλων της χειροσφαίρισης θα βρίσκονται στη Γερμανία και τη Δανία, καθώς οι καλύτερες ομάδες του κόσμου θα αγωνιστούν για δόξα στο 26ο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα ανδρών της IHF.

Η αυλαία της διοργάνωσης θα πραγματοποιηθεί απόψε στις 19:15 με τον ιστορικό αγώνα μεταξύ Γερμανίας και της ενοποιημένης Κορεατικής ομάδας στο Βερολίνο (Γερμανία), ακολουθούμενη από τον αγώνα Δανία με αντίπαλο τη Χιλή στις 21:15 στην Κοπεγχάγη (Δανία).

Μετά τον προκαταρκτικό γύρο (10-17 Ιανουαρίου), ο κύριος γύρος διεξάγεται από τις 19 έως τις 23 Ιανουαρίου στην Κολωνία (Γερμανία) και στο Herning (Δανία). Οι ημιτελικοί θα διεξαχθούν στις 25 Ιανουαρίου στο Αμβούργο (Γερμανία), ενώ ο τελικός και ο αγώνας για την 3η θέση θα γίνει στις 27 Ιανουαρίου στο Herning της Δανίας.

Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με το Παγκόσμιο Πρωτάθλημα επισκεφθείτε την επίσημη ιστοσελίδα www.handball19.com

 
Εδώ είναι το πλήρες πρόγραμμα του 26ου Παγκοσμίου Πρωταθλήματος.

Η προκριματική φάση (ώρα Ελλάδας)
 
10 Ιανουαρίου

21.15 Κορέα-Γερμανία (Όμιλος Α)

21.15 Δανία - Χιλή (ομάδα Β)


11 Ιανουαρίου

16.30 Ιαπωνία - ΠΓΔΜ (Όμιλος Β)

16.30 Αγκόλα - Κατάρ (Όμιλος Δ)

21:00 Σερβία - Ρωσία (Όμιλος Α)

21.00 Ισλανδία - Κροατία (Όμιλος Β)

21.00 Σαουδική Αραβία - Αυστρία (Όμιλος Γ)

21.00 Αργεντινή - Ουγγαρία (Όμιλος Δ)

21.30 Βραζιλία - Γαλλία (Όμιλος Α)

21.30 Ισπανία - Μπαχρέιν (Όμιλος Β)

21.30 Τυνησία - Νορβηγία (Όμιλος Γ)

21.30 Αίγυπτος - Σουηδία (Όμιλος Δ)

12 Ιανουαρίου

16.00 Αυστρία - Χιλή (Όμιλος Γ)

16.30 Ρωσία - Κορέα (Όμιλος Α)

17:30 Νορβηγία - Σαουδική Αραβία (ομάδα Γ)

21.15 Γερμανία - Βραζιλία (Όμιλος Α)

21.15 Δανία - Τυνησία (Όμιλος Γ)

21.30 Γαλλία - Σερβία (Όμιλος Α)

13 Ιανουαρίου

15.00 ΠΓΔΜ - Μπαχρέιν (Όμιλος Β)

16.30 Κατάρ - Αίγυπτος (Όμιλος Δ)

16.30 Κροατία - Ιαπωνία (Όμιλος Β)

21.00 Ουγγαρία - Αγκόλα (Όμιλος Δ)

21.00 Ισπανία - Ισλανδία (Όμιλος Β)

21.30 Σουηδία - Αργεντινή (Όμιλος Δ)

14 Ιανουαρίου

16.00 Τυνησία - Χιλή (Όμιλος Γ)

16.30 Σερβία - Βραζιλία (Όμιλος Α)

16.30 Ισλανδία - Μπαχρέιν (Όμιλος Β)

16.30 Κατάρ - Ουγγαρία (Όμιλος Δ)

17.30 Νορβηγία - Αυστρία (Όμιλος Γ)

21.00 Ρωσία - Γερμανία (Όμιλος Α)

21.00 Κροατία - ΠΓΔΜ (Όμιλος Β)

21.00 Αργεντινή - Αίγυπτος (ομάδα Δ)

21.15 Δανία - Σαουδική Αραβία (ομάδα Γ)

21.30 Γαλλία - Κορέα (Όμιλος Α)

21.30 Ισπανία - Ιαπωνία (Όμιλος Β)

21.30 Σουηδία - Αγκόλα (Όμιλος Δ)


15 Ιανουαρίου

16.30 Ρωσία - Βραζιλία (Όμιλος Α)

16.15 Σαουδική Αραβία - Τυνησία (Όμιλος Γ)

21.00 Κορέα - Σερβία (Όμιλος Α)

21.30 Νορβηγία - Χιλή (Όμιλος Γ)

21.30 Γερμανία - Γαλλία (Όμιλος Α)

21.45 Αυστρία - Δανία (Όμιλος Γ)


16 Ιανουαρίου

16:30 Ιαπωνία - Ισλανδία (Όμιλος Γ)

16.30 Αγκόλα - Αργεντινή (Όμιλος Δ)

21.00 Κροατία - Μπαχρέιν (Όμιλος Β)

21.00 Ουγγαρία - Αίγυπτος (Όμιλος Δ)

21.30 Ισπανία - ΠΓΔΜ (Όμιλος B)

21.30 Κατάρ - Σουηδία (Όμιλος Δ)

17 Ιανουαρίου

16.00 Χιλή - Σαουδική Αραβία (Όμιλος Γ)

16.30 Βραζιλία - Κορέα (Όμιλος Α)

16.30 Μπαχρέιν - Ιαπωνία (ομάδα Β)

16:30 Αίγυπτος - Αγκόλα (Όμιλος Δ)

17.30 Αυστρία - Τυνησία (Όμιλος Γ)

21.00 Γερμανία - Σερβία (Όμιλος Α)

21.00 ΠΓΔΜ - Ισλανδία (Όμιλος Β)

21.00 Κατάρ - Αργεντινή (Όμιλος Δ)

21.15 Δανία - Νορβηγία (Όμιλος Γ)

21.30 Γαλλία - Ρωσία (Όμιλος Α)

21.30 Ισπανία - Κροατία (Όμιλος Β)

21.30 Σουηδία - Ουγγαρία (Όμιλος Δ)

No comments