Επιβλητική νίκη του ΠΑΟΚ - greekhandball.com

Επιβλητική νίκη του ΠΑΟΚ

Με το… δεξί μπήκε στο 2019 ο ΠΑΟΚ, ο οποίος επικράτησε με 20-31 του Διομήδη στη Νέα Κίο στον αγώνα με τον οποίο ολοκληρώθηκε η 12η αγωνιστική της Handball Premier.

Στο ξεκίνημα του αγώνα ο ΠΑΟΚ, που αγωνίστηκε χωρίς ξένους αθλητές,  μπήκε πολύ δυνατά και στο πρώτο τέταρτο προηγήθηκε με 4-8. ΟΙ παίχτες του Στέλιου Σειρεκίδη συνέχισαν να ελέγχουν το ρυθμό του αγώνα για να προηγηθούν στο ημίχρονο με 8-14.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν κι αλλο τη διαφορά στο +8 (12-20) στο 41ο λεπτό. Στην συνέχεια ο Διομήδης με ενα σερί 3-0 μείωσε σε 15-20, όμως ο Δικέφαλος ανέβασε ξανά την διαφορά, η οποία εφτασε τα 11 τέρματα με το τελικό σκορ να διαμορφώνεται σε 20-31 για τον ΠΑΟΚ.

ΔΙΟΜΗΔΗΣ-ΠΑΟΚ 20-31
Τα πεντάλεπτα: 2-4, 3-6, 4-8, 4-10, 5-12, 8-14 (ημχ), 11-17, 12-19, 15-21, 17-22, 17-24, 20-31.
Διομήδης (Δημήτρουλας): Κρεμαστιώτης, Τσιγαρίδας 6, Παπαντωνόπουλος, Χαραλαμπίδης 1, Ρουσσόπουλος 3, Γιαννόπουλος, Τότος 3, Χαντέλης 1, Χερουβείμ 5, Λαμπρόπουλος, Ζλατάνος, Αναγνωστόπουλος, Μπινιάρης, Τσάτσας 1, Σμυρνιώτης

ΠΑΟΚ (Σεϊρεκίδης): Κοτανίδης, Αραμπατζής, Παλάσκας 8, Καραγκιοζόπουλος 1, Τσεσμετζίδης 3, Κοκώνης 2, Αποστόλου 1, Πετρίδης 2, Νικολαΐδης 2, Κωστακίδης 3, Λοΐζος, Μαστορογιάννης 3, Κυπραίος 5, Γιόσμου 1

Διαιτητές: Συρεπίσιος – Μερτινιάν. Δίλεπτα: 1-5. Πέναλτι: 2/2 – 1/1