Συνέχισε το σερί της η Αναγέννηση Άρτας - greekhandball.com

Συνέχισε το σερί της η Αναγέννηση Άρτας

Μια ακόμα νίκη, την τέταρτη σε ισάριθμους αγώνες, πέτυχε η Αναγέννηση Άρτας καθώς επικράτησε με 31-21 της νεοφώτιστης αλλά μαχητικής Πυλαίας .

Η Πυλαία μάλλον αιφνιδίασε τις παίχτριες της Αναγέννησης, καθώς ήταν συνεχώς δίπλα στο στο σκορ, με το ημίχρονο να βρίσκει τις δύο ομάδες ισόπαλες με 14-14.

Κάτι ανάλογο και στα πρώτα πέντε λεπτά της επανάληψης, όμως οι γηπεδούχες ανέβασαν σταδιακά την απόδοση τους, για να πάρουν ένα σταθερό προβάδισμα που όσο παιρνούσε ο χρόνος μεγάλωνε, για να κλείσει στα 10 τέρματα, με το τελικό σκορ να διαμορφώνεται σε 31-21 για την ομάδα της Άρτας.

ΦΕΤΑ ΗΠΕΙΡΟΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΡΤΑΣ – ΑΕΣΧ ΠΥΛΑΙΑΣ 31-21
Τα πεντάλεπτα: 3-3, 8-6, 10-9, 10-11, 12-11, 14-14 (ημχ.) 16-17, 19-17, 23-18, 28-18, 30-18, 31-21

ΦΕΤΑ ΗΠΕΙΡΟΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΡΤΑΣ (Γρηγορία Γκόλια): Μπαλάφα 11, Σκουτέλα 1, Καλοΐδη 2, Σκάρα, Νούλα 2, Μέγα, Μούρνου 8, Βράτσεβα 1, Σαΐντοβα, Κοτλούκη, Μάμαλη, Τσαουσίδου 1, Μάστακα 4, Καζάκη 1.

ΑΕΣΧ ΠΥΛΑΙΑΣ (Βασίλης Σκανδάλης): Μαλέα, Λάμπρου 2, Μόσχου 2, Κουκμίση 5, Βράμπα 2, Ανδρεανίδου, Κοπανέλου, Μακούλη, Καγγελάρη, Νικολάου 6, Σουμτάκη, Μανωλούδα, Σελεμίδου 4, Κούπα, Πετρίδου.

Διαιτητές: Σκλαβενίτης-Μπράμου, Δίλεπτα: 1-2, Πέναλτι: 2/3-0/2